Avalon » Serie komiksowe » Civil War: The Initiative » Civil War: The Initiative

Civil War: The Initiative

Zapowiedź

Kolejne z super-specjalnych super-wydań, wprowadzajacych nas w nową rzeczywistość po Civil War. Tym razem przyjrzymy się bliżej statusowi Iron Mana oraz grup: New Avengers, Mighty Avengers, Omega Flight i Thunderbolts.

Cytat


Iron Man: "Who would you pick?"
Jarvis: "The good news is, sir, that I don't need to make such lofty decisions. (...) But if you let that Tigra %^&$ back on the team, you can find someone else to do your laundry."

Streszczenie

Wojna się skończyła i wyłonił się z niej jeden prawdziwy zwycięzca: Tony Stark. Jego wiara w zmiany, jakie pomógł wprowadzić zaowocowała nie tylko nowym stanowiskiem dyrektora S.H.I.E.L.D., ale także faktycznym zwierzchnictwem nad wszystkimi superbohaterami w Ameryce, a nawet pewną władzą poza jej granicami. W tej chwili, lecąc nad miastem w pancerzu Iron Mana, jednocześnie w wirtualnej rzeczywistości obserwuje najistotniejsze wydarzenia na świecie.


Otrzymuje raport z przesłuchania więźnia w ośrodku Weapon Alpha w Kanadzie. Zapis wideo rozpoczyna się w chwili, kiedy Reed Richards wchodzi do celi Michaela Pointera, znanego również jako The Collective [patrz: New Avengers #17-20 - Gil]. Rozmowa sprowadza się do serii pytań na temat przebytych chorób i ogólnego stanu zdrowia, a gdy Richards otrzymuje pożądane informacje oświadcza, że wkrótce dostarczy mu odpowiednie polecenia i wychodzi. W drzwiach mija go inny mężczyzna, niosący pudło, które stawia na stole przed Pointerem. Bez zbytnich ceregieli pyta, o czym myślał Michael, kiedy zabijał członków Alpha Flight i czym jest Xorn. Nie uzyskawszy odpowiedzi, próbuje się upewnić, czy Xorn nie jest jakąś drugą osobowością Pointera, ten jednak przerywa mu mówiąc, że gotów jest stanąć przed sądem, ale chociaż bardzo by tego chciał, nie może cofnąć tego, co się stało. W tym momencie, jego rozmówca uruchamia nagranie całego zajścia, zarejestrowane przez S.H.I.E.L.D.. Po chwili, Michael krzykiem każe mu to wyłączyć. Mówi, że Alpha Flight nie są jego jedynymi ofiarami, bo zniszczył też całe swoje miasto i zabił wielu znajomych, a wszystko dlatego, że ma jakąś mutacyjną moc, o której nic nie wiedział i kiedy się uaktywniła, ktoś inny przejął kontrolę nad jego ciałem i wyrządził wiele zła. Teraz jednak to on musi z tym żyć i zapewnia, że zrobiłby wszystko, żeby zadośćuczynić temu, czego dokonano jego rękami. Przyjmując jego zapewnienie, Walter Langkowski przedstawia się i zmienia w Sasquatcha na jego oczach oświadczając przy tym, że jest ostatnim ocalałym członkiem Alpha Flight. Oferuje mu możliwość spłacenia długu honorowego przez służbę krajowi i specjalny kombinezon, który pomoże mu kontrolować nadludzkie zdolności, a wraz z nim rolę symbolu i miejsce Guardiana w Omega Flight.


Przelatując nad Manhattanem, Iron Man przechwytuje komunikaty z misji innej grupy superbohaterów, będącej na tropie niezarejestrowanego nadczłowieka o pseudonimie Hurricane, który od niedawna bawi się w bohatera w tych okolicach. Gdy Hurricane wbiega do magazynu, znienacka atakuje go Venom, który natychmiast wycofuje się, zgodnie z rozkazem. Zanim bohater zdąży się otrząsnąć, pojawia się nad nim Radioactive Man, który samym dotykiem niszczy systemy jego pancerza. Uciekając schodami, Hurricane trafia na Penance'a, który tylko czeka na jego ruch, a po jednym dotknięciu, jego energia aktywuje się i wyrzuca uciekiniera przez ścianę. Hurricane próbuje uciekać dalej, ale seria strzałek wbija się w jego nogi. Bullseye żałuje, ze nie może go wykończyć, ale taki ma rozkaz i musi poczekać na lepszą okazję. Teraz przed Hurricanem wyrasta Moonstone, która rozkłada podłogę pod nim i zrzuca z powrotem na parter, wprost pod ostrze Swordsmana. Thunderbolts zbierają się, by wywlec swoją ofiarę z magazynu i odstawić show przed kamerami. Tylko Bullseye otrzymuje rozkaz wycofania się tylnym wyjściem, gdzie czekają już na niego agenci.


Lądując na tarasie swojej wieży, Tony zauważa Carol Danvers, która wyraźnie czekała na niego. Ms. Marvel chce mu opowiedzieć o swoim spotkaniu ze Spider-Woman, które miało miejsce tego ranka. Jessica natknęła się na Grey Gargoyle'a, kiedy ten próbował zabić jednego z szefów studia filmowego i spuściła mu łomot, ale ostateczny cios należał do Carol, która akurat była w pobliżu. Na jej widok, Spider-Woman próbowała uciekać, ale Carol odcięła jej drogę ucieczki. Od dawna są przyjaciółkami, więc nie chciały walczyć, ale kiedy Carol zaproponowała, żeby zarejestrowała się i wróciła do S.H.I.E.L.D., Jessica odmówiła i zarzuciła jej, że stoi po stronie tych, którzy przyczynili się do śmierci Kapitana [Captain America v5 #25 - Gil]. Danvers próbowała ją przekonać, że Steve wciąż żyje i znajduje się na wyspie Rykera, ale ona nie dała temu wiary. Ponadto stwierdziła, że nie ma do czego wracać, bo Stark jej nienawidzi i nie pomogły zapewnienia, ze jest wręcz przeciwnie. Skończyło się na tym, że Spider-Woman odleciała, a Ms. Marvel mogła jedynie powiedzieć jej, żeby przemyślała sprawę.


Iron Man nie jest zadowolony z takiego obrotu wydarzeń i uważa, że powinna aresztować zdrajczynię, ale Carol zwraca mu uwagę, że mówi o członku Avengers i jej przyjaciółce, po czym odlatuje. W tej chwili na tarasie pojawia się Jarvis, więc Tony pyta go, co sądzi o całej tej sytuacji. W odpowiedzi słyszy, że sprawy są skomplikowane i z pewnością pomogłoby powstanie grupy, która byłaby nie tylko symbolem nowego ładu, ale także starych dobrych czasów - nowych Avengers. Stark pyta, kogo widziałby w grupie, ale Jarvis stwierdza, że ta decyzja należy już do niego, skoro może wybierać ze wszystkich bohaterów w Stanach, dodaje jednak, że nie chciałby widzieć więcej Tigry. Spoglądając na stare zdjęcie Avengers, Tony otwiera swoje pliki, aby wyłonić kandydatów do nowej grupy.


Uwaga: Ten one-shot zawiera także zwiastuny nadchodzących numerów: Iron Man #15, Mighty Avengers #1, Captain America #25, Omega Flight #1 i Avengers: The Initiative #1.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.