Avalon » Serie komiksowe » Civil War: Young Avengers & Runaways » Civil War: Young Avengers & Runaways #2

Civil War: Young Avengers & Runaways #2

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy Young Avengers i Runaways wciąż nie mogą się dogadać, Iron Man wprawia w ruch pewien plan, który może zmusić ich do szybszego podjęcia decyzji. Ale to nie oznacza wcale, że współpraca może ich uratować.

Cytat

Billy: "Wait. You're daiting a Skrull?!"
Karolina: "K-kind of... You got a problem with that?!"
Billy: "No! Hnnn... I kind of am too..."

Streszczenie

Tajna placówka badawcza o kryptonimie The Cube. Ponieważ wysoki urzędnik SHIELD pojawił się tutaj pierwszy raz od lat, Naczelnik zaczyna podejrzewać, że rząd wstydzi się tego, co tu robił, jednak dyrektor Hill zapewnia go, że doceniają postępy w dziedzinie rehabilitacji przestępców. Naczelnik zauważa, że używa eufemizmów, więc sam nazywa rzecz po imieniu - zajmują się tu łamaniem woli więźniów i kształtowaniem ich psychiki. Hill zręcznie zmienia temat mówiąc, że mają nieprzewidziany problem w Los Angeles i potrzebują dodatkowych środków, aby sobie z nim poradzić. Naczelnik zdążył już się zapoznać z notatkami służbowymi i wie dokładnie, o co chodzi. Wie też, czego potrzebują - czegoś bezwzględnego i skutecznego, czegoś co usunie zbuntowane elementy ze społeczeństwa tak, jak larwa usuwa zgniłe szczątki z żywej tkanki. Na szczęście ma coś odpowiedniego - dosłownie i w przenośni. Więzień, którego jej prezentuje to Noh-Varr, super-żołnierz stworzony, przez Kree przy użyciu inżynierii genetycznej i DNA insektów [więcej o nim możecie dowiedzieć się z miniserii Marvel Boy, Granta Morrisona - Gil].


Tymczasem, Young Avengers właśnie weszli to tajnej siedziby Runaways i próbują wyjaśnić, że nie zaatakowali Molly i mają dobre zamiary. Nagle zauważają, że przez ścianę przenika Vision, przyciągany w jakiś sposób do nieczynnego ciała Victora. Cassie rusza mu na pomoc, przeciskając się między Runaways, ale gdy Billy radzi, by ją przepuścili, Xavin uznaje to za osobistą obrazę i atakuje go. Na drodze staje mu Hulkling, który zauważa, że przeciwnik przypomina Super-Skrulla, ale gdy Xavin zaczyna wyjaśniać, kim jest, Teddy wyłącza go z walki celnym ciosem. Nico i Chase próbują zatrzymać Cassie, ale przeszkadza im w tym Kate, która staje do pojedynku z Sister Grimm. Hawkeye rzuca Nico trochę za mocno niechcący ją raniąc, ale właśnie dzięki temu, Nico może przywołać Staff of One i rzucić w nią zaklęcie. Patriot próbuje wyjaśnić sprawę Chase'owi i oddać mu Molly, ale wtrąca się Speed, który wylicza dokładnie, dlaczego Runaways nie mają szans w walce. Denerwuje tym Chase'a, więc ten nasyła na niego Old Lace. Pojedynek Billy'ego z Karoliną szybko przeradza się w pogawędkę, kiedy okazuje się, że oboje umawiają się ze Skrullami. Stature rośnie i odrywa Visiona od Victora, jednak ten nie potrafi wyjaśnić, co się stało. Mancha natomiast podnosi się i podąża za nimi jak zombie. Zaklęcie Nico oślepiło Kate, zamiast przenieść ją daleko stąd. Patriot staje, więc między nimi i przekonuje Sister Grimm, by nie popełniali tych samych błędów, co dorośli bohaterowie bijąc się miedzy sobą. Nico przyznaje mu rację i wypowiada zaklęcie, każąc wszystkim ochłonąć.


Na pokładzie samolotu zmierzającego do LA, Naczelnik wyjaśnia dyrektor Hill, że jego obecność jest niezbędna, aby kontrolować Noh-Varra, ponieważ skopiował głos komputera, który był doradcą chłopaka i teraz jest on podatny na jego sugestie. Aby rozwiązać problem Runaways, ładuje mu do nosa kapsułkę z zapachem Skrulla i rozkazuje mu zniszczyć jego i wszystkich jego towarzyszy. Gdy samolot przelatuje nad miastem, po prostu wyrzuca go w locie.


Nico trochę przesadziła z zaklęciem i zamiast ochłonąć, wszyscy porządnie przymarzli, więc musieli wyjść z kryjówki, by nieco się ogrzać. Eli i Kate próbują przekonać Nico, że chcą im pomóc i nie mają dużo czasu, zanim ktoś zacznie ich szukać, jednak ona wciąż nie znajduje powodów, by im uwierzyć. Wtrąca się Vision, który przeprasza za swoje dziwne zachowanie, wyjaśniając, że coś powoduje sprzężenia między nim a Victorem. Kate zauważa, że jest między nimi dziewięć wieków różnicy technologicznej, ale Vision twierdzi, że to raczej kwestia programu, a gdy wspomina o Ultronie, Chase wyjaśnia, że Mancha jest hybrydą Ultrona i człowieka. Obecność potencjalnego przyszłego tyrana okazuje się być kolejną rzeczą, która łączy obie drużyny, jeśli weźmie się pod uwagę Iron Lada. Tymczasem, Molly budzi się i zaczyna wypytywać Tommy'ego, jakie są jego zdolności, a gdy słyszy, że umie wysadzać różne rzeczy, domaga się, by jej to pokazał. Vision obiecuje, że spróbuje naprawić Victora, jak tylko wrócą do Kapitana i reszty. Runaways nie pałają sympatią, do Steve'a odkąd kazał ich umieścić w rodzinach zastępczych, ale Eli próbuje im wyjaśnić, że to najlepsze wyjcie, odkąd zostali zaklasyfikowani jako nie zarejestrowani bohaterowie. Jak na ironię, dokładnie w chwili kiedy Nico i Chase argumentują, że zachowują się dojrzalej od dorosłych bohaterów, Speed i Molly wysadzają coś w pobliżu.


Noh-Varr miał twarde lądowanie - wbił się w chodnik i spowodował niewielki karambol. Głos w jego głowie ponagla do działania, ale gdy kobieta obok krzyczy, że jej dziecko jest uwięzione w samochodzie, każe mu najpierw je wyciągnąć. Ponieważ Noh-Varr zbyt długo przygląda się chłopcu, głos każe mu zająć się zadaniem. Chwila węszenie wystarcza, by Noh-Varr wyczuł Skrulla i ruszył w jego kierunku.


Podczas gdy Tommy w najlepsze bawi się z Molly, szefostwo Runaways dyskutuje nad tym czy zaufać Young Avengers czy nie, a Cassie i Eli przyglądają się rannemu Victorowi. Xavin przeprasza Billy'ego za swój atak, ale ten mówi, że nic się nie stało, bo wie jak porywczy są Skrullowie ponieważ jego chłopak też jest pół-Skrullem, no i oczywiście pół-Kree. Kiedy Xavin orientuje się, że Teddy to Dorrek VII, pada na twarz przed swoim władcą i błaga, by jak najszybciej wrócił z nim i odbudował imperium. Teddy tłumaczy, ze Ziemia jest jego domem i woli tu zostać, ale Xavin upiera się, że musi to zrobić, bo inaczej splami swój honor. Nie zdoła jednak dokończyć zdania, bo w tej chwili zjawia się Noh-Varr i jednym ruchem łamie mu kark. To dopiero początek.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Civil War: Young Avengers & Runaways #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.