Avalon » Serie komiksowe » Civil War: Young Avengers & Runaways » Civil War: Young Avengers & Runaways #3

Civil War: Young Avengers & Runaways #3

Postacie
Zapowiedź

Young Avengers i Runaways odkryli ważny fakt - nie lubią się nawzajem. Niestety, będą musięli znosić swoje towarzystwo jeszcze przez jakiś czas, bo od tego zależy ich przetrwanie.

Cytat

Chase: "The time to be runaways is over. It's time to do some avenging."

Streszczenie

Noh-Varr znajduje się w białej przestrzeni swojej świadomości. To jedyne miejsce, gdzie jest wolny od poganiającego go głosu i może skupić się na swich działaniach. Nie jest jednak wolny od rozkazów, które otrzymał, więc chociaż porusza się tutaj, w realnym świecie walczy jednocześnie z kilkoma przedstawicielami Young Avengers i Runaways, którzy znajdowali się najbliżej Xavina. Karolina byłą tak zaskoczona śmiercią Xavina, że nie zdążyła nawet zareagować. Wiccan próbował rzucić zaklęcie, ale nie zdążył go wymówić, zaś Hulkling został ogłuszony, zanim zdążył się przemienić. Gdy przeciwnicy padają, Noh-Varr powraca do rzeczywistości, a głos Naczelnika natychmiast oświadcza, że zostanie ukarany za wyjście z zasięgu i każe mu zabić pozostałych. Na miejscu właśnie pojawia się Vision, który wykrył sygnał radiowy. Zaatakowany, wkłada dłoń w klatkę piersiową przeciwnika ostrzegając, że zginie, jeśli się nie podda. Noh-Var unosi go jednak w powietrze i odpycha od siebie, a urwana ręka Visiona materializuje się w jego ciele. Nie robi to na nim większego wrażenia, bo już po chwili ląduje bezpiecznie tuż obok Victora, który przed chwilą odzyskał przytomność. Kierując się przebłyskiem wspomnień, zamierza rozdeptać mu głowę, ale w tej chwili zostaje kopnięty przez Stature i leci daleko w głąb lasu. Wciąż zdezorientowany Victor bierze Cassie za anioła, nie ma, więc mowy o tym, aby udzielił odpowiedzi na pytanie, kto to był i co się stało.


Tymczasem, na pokładzie samolotu-laboratorium, Naczelnik zostaje poinformowany o obecności na miejscu wydarzeń Young Avengers. Odmawia jednak zawiadomienia o tym S.H.I.E.L.D., ponieważ ma wobec dzieciaków własne plany - widzi w nich doskonałe obiekty przyszłych eksperymentów. Rozkazuje swoim ludziom zabrać nieprzytomnych z pola walki i kontaktuje się z Noh-Varrem, każąc mu zabić pozostałych.


Eli, Nico i Chase odnajdują Cassie i Victora, ale zanim padną jakiekolwiek wyjaśnienia, Noh-Varr nadbiega od strony lasu, taranując Stature i Patriota. Kate próbuje użyć usypiającej strzały, ale napastnik odbija ją w kierunku wstającej Cassie, która po chwili traci przytomność. Kolejne strzały również okazują się nieskuteczne, a ponieważ Chase nie może obudzić zziębniętej Old Lace, jedyną nadzieją pozostają zaklęcia Nico.


Karolina, Billy, Teddy i ciało Xavina zostają dostarczeni na pokład samolotu. Naczelnik cieszy się na ich widok, bo znudził już mu się wojownik Kree i ma zamiar poeksperymentować z nowymi zabawkami. Każe zawrócić samolot do placówki badawczej, a kiedy technicy zwracają mu uwagę, że Noh-Varr jest w zasięgu, z niechęcią każe wciągnać go na pokład.


Podczas gdy napastnik dusi Kate, Nico próbuje znaleźć ofensywne zaklęcie, którego jeszcze nie użyła. Zwraca jednak tylko na siebie uwagę Noh-Varra, który teraz ją chwyta za gardło. Nagle, z nieba spadają kleszcze na długim kablu, które chwytają napastnika i wciągają go na pokład samolotu.


Naczelnik każe umieścić go w klatce zawrócić do bazy. Pilot pyta, co mają powiedzieć S.H.I.E.L.D, więc Naczelnik każe mu skłamać, że napotkali niespodziewany opór i musieli się wycofać z niczym. Dodaje, że ich zdobycze nie mają statusu prawnego w Stanach, więc nich nie zwróci na nich uwagi.


Nico przywraca przytomność wszystkim obecnym, używając zaklęcia i wyjaśnia, że osobnik, który ich zaatakował został przez kogoś porwany. Patriot sądzi, że ktoś im pomógł, ale jego nadzieje rozwiewa Vision, który widział, jak naukowcy zabierają ich przyjaciół na pokład samolotu, ale nie mógł nic zrobić, dopóki jego systemy nie naprawiły uszkodzeń. Na miejscu pojawiają się także Speed i Molly, którzy beztrosko urządzili sobie wycieczkę, podczas gdy pozostali walczyli. Chase wścieka się na nich, ale Patriot uspokaja go mówiąc, że w ten sposób nic nie osiągną. Początkowo Nico broni swojego kolegi, ale gdy Eli proponuje, aby razem znaleźli winnych i odbili przyjaciół, zgadza się. Chase również zauważa, że skoro zostali wciągnięci w wojnę wbrew swojej woli, nie mogą dłużej uciekać i muszą działać - innymi słowy: w tej chwili nie ma miejsca dla Runaways, a jedynie dla Avengers.


Już w placówce The Cube, Naczelnik wygłasza monolog na temat swojej obsesji tajnych eksperymentów, jaką przejawiał już w dzieciństwie. To, co robi teraz jest ukoronowaniem jego pasji, bo cóż może być bardziej ekscytującego od bezkarnych eksperymentów na pół-kosmitach łamiących amerykańskie prawo. To mówiąc, sięga po skalpel i zastanawia się nad wyborem pierwszej ofiary: Teddy, Billy czy Karolina?

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Civil War: Young Avengers & Runaways #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.