Avalon » Serie komiksowe » Civil War: Young Avengers & Runaways » Civil War: Young Avengers & Runaways #4

Civil War: Young Avengers & Runaways #4

Postacie
Zapowiedź

Uwięzieni w najlepiej strzeżonej placówce w kraju i ścigani przez najniebezpieczniejszą nastoletnią maszynę do zabijania [że co? - Gil] Young Avengers i Runaways mają tylko jedną szansę na przetrwanie - współpracę.

Cytat

Nico: "'Prodigium Effodio' - what does that mean again?"
Vision: "Excavating Monster. It's latin."
Nico: "Damn. How much time did you spend in the library?"
Vision: "I am a library."

Streszczenie

Wiccan uparcie próbuje uskutecznić zaklęcie, które powstrzyma Naczelnika, podczas gdy ten narzeka na swoje przestarzałe narzędzia, którymi nie może sobie poradzić z fizjologicznymi odruchami narządów wewnętrznych Hulklinga, gdyż te unikają kontaktu ze skalpelem. Nie zwraca przy tym uwagi na Billy'ego, ponieważ został on już unieszkodliwiony prostym implantem, dzięki któremu nie słyszy własnego głosu i nie może się skoncentrować na słowach zaklęcia. Dręczenie Wiccana przerywa mu pojawienie się dwóch ludzi z obsługi, którzy twierdzą, że potrzebują jego pomocy, bo pojawił się problem z Noh-Varrem. Naczelnik niechętnie udaje się za nimi, ostrzegając wcześniej, aby nikt nie ośmielił się wyrzucać ciała Xavina, bo chce się nim jeszcze pobawić.


Problem, o którym wspomnieli technicy polega na tym, że ręka Visiona utkwiła w ciele Noh-Varra i zespoliła się z nim na poziomie cząsteczkowym, a najgorsze jest to, że jej obecność zakłóca działanie nanitów, dzięki którym go kontrolują. Naczelnik każe, więc użyć rozdzielacza fazowego i wścieka się, że niepotrzebnie go wezwano, ale przed wyjściem zdąży jeszcze przypomnieć swojemu niewolnikowi w jakim celu przybył na Ziemię, aby bardziej go podręczyć [a cel ten był taki, że Noh-Varr zamierzał zbudować nowe imperium Kree, zaczynając od Ziemi - Gil].


Tymczasem, pozostali członkowie Runaways i Young Avengers zdążyli dotrzeć już w pobliże The Cube. Kiedy przywódcy zajmują się planowaniem ataku, Molly żali się Speedowi, że Chase bardzo się zmienił od śmierci Gert [Runaways vol. 2 #18 - Gil] i ciągle ją denerwuje zakazami lub nakazami. Obok, Cassie powstrzymuje Victora przed włączeniem się do rozmowy, ostrzegając, że jeśli zbliży się do Visiona, znowu mogą wpaść w rezonans. Mancha wyraźnie jest nią zafascynowany, co nie podoba się Visionowi, ale zanim ten coś zdziała, obserwację przerywa mu Patriot, pytając o sugestie. Vision przypomina, że jego poprzednik przejął kiedyś kontrolę nad światowymi komputerami i mówi, że w ten sam sposób mógłby opanować systemy Cube. Nico gryzie się w palec aby utoczyć trochę krwi i przywołać Laskę Jedności, potrzebuje jednak dostępu do słownika Visiona, aby znaleźć unikalne zaklęcie, które pozwoli im się dostać do środka.


Po powrocie do laboratorium, Naczelnik zamyka je całkowicie, aby nikt mu nie przeszkadzał. Billy wciąż próbuje uśpić go zaklęciem, więc śmieje się z jego naiwności i wyzywa, by spróbował go skrzywdzić, zanim on zrobi krzywdę Taddy'emu.


Nagle, przez podłogę w centrum dowodzenie The Cube przebija się magiczny stwór, stworzony przez Nico dzięki pomocy Visiona. Większość załogi zostaje pokonana, zanim zdążą zareagować, więc Vision może swobodnie podłączyć się do komputerów. Jeden z techników wydostaje się jednak i aktywuje głosem Noh-Varra, który natychmiast rusza do akcji.


Po kolejnej próbie, Naczelnik dochodzi do wniosku, że może zrobić niemal wszystko z Hulklingiem, a jego unikalna fizjologia i tak utrzyma go przy życiu. Postanawia więc dokładnie opowiedzieć Billy'emu, o swoich planach, a ten w końcu nie wytrzymuje i porzuca zaklęcia, aby wykrzyczeć, że życzy sobie jego śmierci. Tymczasem, za plecami Naczelnika, Xavin dochodzi do siebie i uwalnia Karolinę, a potem rzuca się na ich oprawcę w postaci Super-Skrulla.


W samym środku bijatyki z posiłkami, Molly zauważa nadbiegającego Noh-Varra. Zanim jednak zdąży uprzedzić Chase'a, tamten atakuje Old Lace, a psychiczny rykoszet powala ich oboje. Molly próbuje powstrzymać Noh-Varra, ale ten odrzuca ją bez wysiłku.


Naczelnik trochę za późno zorientował się, że Xavin jest Skrullem i teraz na gwałt próbuje wzywać posiłki, zanim zostanie zmiażdżony. Pomoc przychodzi jednak z niespodziewanej strony, bo to Teddy powstrzymuje Xavina. Ten stwierdza, że Hulkling nie może być zbawcą imperium, skoro waha się przed zwykłą zemstą i przypomina, że Wiccan również życzył sobie śmierci Naczelnika. Obaj przekonują go, że bohaterowie nie zabijają, ale dopiero interwencja Karoliny zmusza go do wypuszczenia ofiary. W tym momencie z głośników dobiega głos Visiona, który wzywa wszystkich do siebie.


Noh-Varr przebija się przez walczących, aby dostać się do Molly, która właśnie zasypia na kolanach Chase'a. Ponieważ ten staje w jej obronie, Noh-Varr zamierza się na niego kawałkiem żelastwa, ale z pomocą przychodzi Vision, który otacza Chase'a pancerzem, dzięki czemu może odparować cios. Z opóźnieniem na miejsce docierają Cassie i Victor, którzy mieli osłaniać odwrót, ale on uparł się, aby pomóc. Widząc, że Noh-Varr zakłóca działanie systemów Visiona przez scalenie z jego dłonią, Victor rusza w ich kierunku i powoduje spięcie, które powala wszystkich trzech. Dzięki połączeniu z Chasem, Vision najszybciej odzyskuje równowagę i podłącza się do swojej dłoni w ciele Noh-Varra, dzięki czemu uzyskuje dostęp do jego biologicznego systemu operacyjnego. Patriot wzywa do odwrotu, ale Vision stwierdza, że najpierw powinni naprawić Noh-Varra.


Kilkanaście minut później, kiedy Naczelnik przybywa do centrum dowodzenia z nowym oddziałem, zastaje tam tylko Noh-Varra, który czeka właśnie na niego.


Już w bezpiecznej odległości, młodzi bohaterowie przegrupowują się i żegnają. Tommy oddaje Chase'owi śpiącą Molly, wraz z uwagą, aby był dla niej trochę bardziej wyrozumiały. Victor dziękuje Cassie za opiekę, a kiedy Chase zbliża się do Visiona, który ich obserwuje, przez chwilę czuje to samo co on. Dziękuje mu więc za pomoc i jednocześnie wyraża współczucie z powodu samotności jaka mu doskwiera. Przyglądając się Karolinie, Xavin przeprasza Teddy'ego za swoje zachowanie, bo właśnie zdał sobie sprawę, ze gdyby zabił Naczelnika, z pewnością by ją stracił. Eli i Kate proponują Nico, aby wraz ze swoją grupą udała się z nimi do Nowego Jorku, ale ona zdecydowanie odmawia twierdząc, że wystarczy im kontakt z jednymi świrami na usługach rządu i wolą się nie mieszać w wojnę. Na pożegnanie dodaje, że kiedy świat dookoła wariuje, lepiej być uciekinierem, niż z nim walczyć.


Epilog. Maria Hill próbuje się skontaktować z Naczelnikiem, gdyż niepokoi ją brak odzewu z jego strony. Naczelnik nie może jednak odpowiedzieć na wezwanie, bo właśnie robi za podnóżek Noh-Varra - przyszłego władcy nowego imperium Kree.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Civil War: Young Avengers & Runaways #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.