Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #238

Daredevil #238

Daredevil #238

"It Comes With The Claws"

Postacie
Streszczenie

Sabretooth atakuje trójkę dzieciaków, które próbują wejść do kanałów, bo usłyszały gdzieś o masakrze Morlocków i były ciekawe, jak to wygląda. Sieka chłopaków pazurami, a gdy uciekają, chwyta dziewczynę i ciągnie ją ze sobą w głąb kanałów. Potem rzuca ją na stertę martwych ciał, które nazywa swoim legowiskiem, przez chwilę krąży dookoła, węsząc, a wreszcie wraca i kładzie się koło niej, zasypiając natychmiast.

 

Podczas rutynowego patrolu, Daredevil słyszy odgłosy napadu i natychmiast włącza się do akcji. Pierwszego ze złodziei obezwładnia natychmiast, skacząc na niego z dachu, a drugiego powala, rzucając mu w kolana swoją laską. Gdy unieruchamia obu ich paskami, niedoszła ofiara zaczyna wypominać mu, że naraża okolicę na niebezpieczeństwo, ściągając tu różnych psychopatów, jak Nuke [#233 - Gil]. Daredevil bez słowa oddaje mu portfel i odchodzi.


Dwójka dzieci ogląda wieczorem horror w telewizji. Darla czeka aż pojawi się bohater, który wywabi damę z opresji, a tymczasem jej brat Butch próbuje ją przestraszyć, rzucając kotem. Rodzice każą im wyłączyć telewizor i wziąć się za lekcje, więc Butch twierdzi, że pójdą do biblioteki i wyciąga siostrą z domu. Zamiast do biblioteki, trafiają jednak do kryjówki podwórkowej bandy, która mieści się przy wejściu do kanałów. Dzieciaki zaczynają dyskutować o masakrze w tunelach i martwych ciałach, które można tam znaleźć, a przy tym tak się przekrzykują, ze budzą śpiącego Sabretootha. Najpierw jego ryk wypełnia tunele, a po chwili Creed wyłania się z ciemności, mrucząc że jest głodny. Dzieciaki zaczynają panikować i uciekać, tylko Butch nieustraszenie staje naprzeciw mordercy i stwierdza, że jeśli spróbuje ich skrzywdzić, Daredevil skopie mu tyłek. Creed uznaje to za wyzwanie i rusza na poszukiwanie bohatera.


Nie trwa długo, zanim znajduje go na jednym z dachów i natychmiast atakuje. Walcząc, spadają z dachu, a potem szamoczą się w alejce, wpadając przypadkiem na dwójkę staruszków, Daredevil próbuje ich ochronić, a wtedy Sabretooth atakuje go od tyłu i przecina pazurami. Walczą jeszcze przez chwilę, a Daredevil cały czas stara się uwolnić od przeciwnika. W końcu udaje mu się to, a Sabretooth ucieka do kanałów. Obawiając się jednak, że może komuś zagrozić, Daredevil rusza jego śladem. Przez jakiś czas śledzi go w ciemnościach, ale to Creed odnajduje go pierwszy i atakuje. W trakcie walki, przebijają się do legowiska Creeda, gdzie wciąż znajduje się związana dziewczyna. Daredevil próbuje ją uwolnić, ale Sabretooth znowu go zaskakuje i wbija w ścianę. Gdy kawałek stropu zapada się na nich obu, Sabretooth orientuje się, że jego przeciwnik jest ślepy, więc zostawia go uwięzionego w gruzach, a sam zamierza zabić dziewczynę. Gdy ją dopada, Daredevil uwalnia się i rzuca na niego, ale gdy udaje mu się go odepchnąć stwierdza, że dziewczyna już nie żyje. Pyta więc przeciwnika, po co ją zabił, ale ten nie potrafi odpowiedzieć, twierdząc tylko, że zmusił go do tego głód zabijania, który wciąż rośnie. Po tych słowach znika w ciemności, udając się na dalsze polowanie.


Daredevil czeka, aż dziewczyna odzyska przytomność, po czym uwalnia ją i pyta, czy Sabretooth zrobił jej coś jeszcze. Ona mówi, że było wręcz przeciwnie - Creed traktował ją bardzo delikatnie i wydawał się miły, a raczej skołowany, jakby nie wiedział co właściwie chce z nią zrobić i po co ja porwał. Daredevil bierze ją na ręce i rusza do wyjścia z kanałów, ona zaś dziękuje mu za ratunek stwierdzając, że wcześniej nie wierzyła w jego istnienie, ale teraz będzie spać spokojnie wiedząc, że jest gdzieś tam i czuwa.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Daredevil #238

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.