Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #14

Supreme Power #14

Supreme Power #14

"Objects In Motion"

Postacie
Cytat

Nighthawk: "How come the only brother in the bunch got the box that says 'he can run really, really fast'."

Streszczenie

Generał Richard Alexander prowadzi zebranie ludzi związanych z projektem Hyperion. Jest wściekły, że utracono kontrolę nad Markiem w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania. Jeszcze bardziej denerwuje go to, że grupa w tajemnicy przed pozostałymi przeprowadziła eksperymenty z obcym DNA, w wyniku czego dwudziestu więźniów, którzy prawdopodobnie otrzymali nadludzką moc, przebywa na wolności. Dlatego prezydent mianował jego szefem projektu i od tej pory nie będzie fuszerki i samowolki. Alexander wyznacza dwa najważniejsze cele: odzyskać kontrolę nad Hyperionem i schwytać zbiegów, zanim wiedza o eksperymentach wyjdzie na jaw. Generał pyta się Steadmana, gdzie jest Doctor Spectrum. Doktor odpowiada, że pułkownik Ledger ma za zadanie odnaleźć Hyperiona, a razem z nim Redstone’a i sprowadzić go z powrotem.

 

Hyperion rzuca się na Redstone’a, ale ten odpowiada wiązką promieni wzrokowych, a następnie uderza Marka i wyrzuca go w powietrze. Okazuje się, że Redstone ma możliwości na podobnym poziomie co Hyperion. Mark wraca na ziemię. Nighthawk mówi mu, że Redstone drąży tunel w kierunku autostrady. Hyperion podąża za nim i widzi jak morderca rzuca samochodami z ludźmi w środku, żeby go spowolnić. Bohater nie jest w stanie złapać ich wszystkich. Blur przybywa, upewnia się, że prostytutce, którą zabrał Redstone, nic nie jest, znajduje Nighthawka i razem podążają za dwoma nadludźmi.

 

Hyperion odnajduje Redstone’a w supermarkecie. Złoczyńca zaczyna rzucać w Marka ludźmi, większość z których ginie po zderzeniu ze ścianami budynku. Wściekły Hyperion rzuca się na Redstone’a i dwaj przeciwnicy zaczynają wymieniać ciosy. Blur i Nighthawk przybywają do supermarketu. Stanley jest przerażony masakrą dokonaną przez Redstone’a, ale zapewnia Kyle’a, że jest w stanie wykonać swoją część zadania. Daje Markowi sygnał, ten łapie mordercę, a Blur rzuca mu w twarz substancję, która zastyga mu na nosie i ustach, uniemożliwiając oddychanie. Stanley czeka, aż któryś z jego towarzyszy umieści w substancji rurkę zapobiegając śmierci Redstone’a, ale żaden z nich nie kwapi się, by to uczynić. Ponieważ nie chce mieć śmierci nawet takiego człowieka na sumieniu, więc sam to robi. Wtedy pojawia się Doctor Spectrum, który mówi, że zabierze Redstone’a ze sobą. Mimo początkowych protestów, Ledger ostatecznie przekonuje Hyperiona, że wojsko w przeciwieństwie do nich ma możliwość uwięzienia mordercy i odlatuje. Nighthawk nie jest zadowolony i zaczyna narzekać, że biali otrzymali najlepsze moce, podczas gdy Murzyn może tylko szybko biegać. Stanley przypomina Kyle’owi, że to on pokonał Redstone’a i superszybko rozbiera go mówiąc, że może wracać do domu nago. Hyperion rozgląda się po supermarkecie przerażony rzezią, która się dokonała.

 

W bazie wojskowej generał Alexander zostaje zapytany, co zamierza zrobić z uwięzionym Redstone’em.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.