Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #8

Black Panther vol. 4 #8

Black Panther vol. 4 #8

"Wild Kingdom" part 2

Postacie
Cytat


Black Panther: "[...] The troll... Wolverine... is he your boyfriend?"
Storm: "What are you talking about"
Black Panther: "Please... I can smell his passion for you."
Storm: "And how many women are in your harem these days, king T'challa?"

Streszczenie

Fabryka. Black Panther stara się powstrzymać X-Men przed wejściem do pokoju, w którym stoi przy komputerze nad czyimiś zwłokami. Niespodziewanie leżąca na ziemi postać w białym kitlu niepewnie staje na nogach i próbuje coś powiedzieć. T'challa zamyka drzwi oddzielające go od X-Men. Ci bezskutecznie próbują dostać się do środka. Gdy im się to w końcu udaje, pomiędzy nimi a Pantherem wywiązuje się walka. To nie on jednak stanowi dla mutantów zagrożenie. Tymczasem człowiek w białym kitlu poprzez dotyk przejmuje moce Rogue i przyłącza się do konfrontacji. Posiadłszy zdolności większości X-Menów ucieka. T'challa przedstawia go jako doktora Ericha Paine. Erich był szefem grupy naukowców pracujących w laboratorium Genoshy. Jego specjalnością było zmienianie zwykłych ludzi w posiadających supermoce niewolników. Praca ta przyniosła mu uznanie rządu i spore zyski. Po zniszczeniu wyspy przybył do Nigandy. Tu horrendalnymi łapówkami kupił sobie wolność i możliwość niczym nie skrępowanej pracy kosztem miejscowej ludności i naturalnego środowiska. Do czasu gdy Niganda nie spróbowała przejąć Wakandy, nic z tym nie można było zrobić. Paine mając świadomość, że jego działania wcześniej czy później ściągną mu na głowę X-Men, postanowił uprzednio zabezpieczyć się na taką ewentualność i zmutował swoje ciało tak, by mógł przejąć moce każdego mutanta, z którym będzie miał bezpośredni kontakt.


X-Men poprzez szereg zabezpieczeń budynku próbują wydostać się na zewnątrz. Nie jest im to jednak dane. Na ich drodze ponownie staje dr Erich Paine. Tym razem dużo potężniejszy stanowi zaporę nie do przejścia. Po chwili wszyscy mutanci leżą pokonani u jego stóp.


W międzyczasie. Lokalne bojówki przy pomocy zmutowanych zwierząt eksterminują ludność cywilną oskarżając ją o zdradę poprzez współpracę z rządem. W obronie ofiar staje Storm. Przy pomocy wyładowań atmosferycznych przekonuje napastników do zmiany swych planów.


Tymczasem w fabryce. Przeglądający w komputerze notatki dr Paine'a T'challa zostaje zaatakowany przez dwie zmutowane małpy. Te starają się go zahipnotyzować.


W innym miejscu fabryki Erich przygotowuje się do małego eksperymentu. W tym celu wyjmuje piłę elektryczną i uruchamia ją stając nad związaną Polaris.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #8 Black Panther vol. 4 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.