Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #7

Black Panther vol. 4 #7

Black Panther vol. 4 #7

"Soul Power in the House of M"

Postacie
Cytat

Black Panther: "Ororo, You know I only care about You. When you're flying nude in a thundercloud -- do You ever think about Me?"

Streszczenie

Kenia. Przez sawannę z niesamowita szybkością biegnie jakiś obiekt. To Pietro Maximoff znany też jako Quicksilver. Syn Magneto. Zatrzymuje się przed nowoczesnymi zabudowaniami i naciska dzwonek. Wewnątrz zostaje przywitany przez Storm. Widząc zdziwienie na twarzy królowej, Maximoff szybko odpowiada, że jej widok po prostu zapiera dech w piersiach. Kobieta mówi mu, że jest słodki, ale nie przebył tej całej drogi tylko dlatego, aby prawić jej komplementy. Pietro odpowiada iż był we Włoszech i pomyślał o upałach panujących w Afryce wiec przyniósł jej lody prosto z Toskanii. Prosi Ororo, aby ta dala mu szansę, ponieważ marnuje swoją miłość na kogoś kto nie jest jej wart. Dodaje też, że nikt nie pokocha jej tak jak on. Ororo przeprasza Quicksilvera i odchodzi. Wyraźnie zasmucony Maximoff używając swojej szybkości natychmiast znika.


Genosha. W swoim pałacu Magnus karci syna, pytając się czy naprawdę nie nauczył się od niego niczego o kobietach. Pietro ripostuje mówiąc, ze nigdy nie widział ojca razem z matką, a i inne związki nie były zanadto udane. Magnus zmienia temat informując Quicksilvera, że Ororo może stanowić większy problem niż jego złamane serce po czym pokazuje synowi nagranie programu Alison Blaire w którym występowała Munroe.


W programie Alison pyta się królowej czy zgadza się ze stwierdzeniem, że Afryka jest najlepszym przykładem na to, że życie pod kontrolą mutantów jest lepsze. Storm odpowiada, że nie ma wątpliwości iż poprzednie reżimy bardzo wykorzystywały Afrykę. Od handlu niewolnikami do apartheidu jej kontynent był brutalnie wykorzystywany co było akceptowane przez rządy świata i religie. Ororo kontynuując mówi iż jest dumna z bycia mutantką, ale nie wierzy, że gen powodujący mutacje zawiera jakieś moralne wyższości. Widzi mutacje jako naukowy fakt nie jako stwierdzenie charakteru. W tym momencie zdenerwowany Magneto nazywa kobietę zdradziecka wiedźmą.


Dziewczyna kontynuując opowiada o czasach gdy Fidel Castro twierdził, że rasizm jest naturalnym produktem kapitalizmu, a komunistyczny system naturalnie wykorzeniłby uprzedzenia. Ororo natomiast nie zgadza się z tym stwierdzeniem. Chce również aby dojść do jakiś konkretnych rozwiązań w tej sprawie ponieważ mit supremacji białoskórego człowieka żyje nadal w świecie kontrolowanym przez mutantów. Quicksilver przyznaje racje ukochanej, a Alison postanawia porozmawiać teraz o życiu intymnym Munroe. W tym momencie wściekły Magnus magnetycznie niszczy monitor. Nie może uwierzyć, że jego syn przyznał racje Storm. Tłumaczy sytuacje w której dał ludziom w Afryca wolną rękę podczas gdy sam zajął się obejmowaniem władzy na reszcie globu, ale teraz Afrykańska gospodarka jest na tyle potężna, że mogą może go dogonić w ciągu dekady!

Pietro żartuje, że teraz cała prawda wychodzi na jaw. Magneto wierzy, że jego pomyłka pozwoliła temu człowiekowi zostać królem Afryki który posiadł serce i umysł Ororo Munroe. Magnus wie, że to właśnie ten człowiek kazał jej, aby skrytykowała jego osobę publicznie. Wyraźnie rozgniewany Magneto mówi synowi, że skoro jego romantyczność w stosunku do Storm zawiodła to on zajmie się tą sprawą na swój sposób.


Wakanda. W rozmowie holograficznej T'Challa znany szerzej jako Black Panther, król Wakandy rozmawia ze Storm. Tłumaczy kobiecie, że wie o zbliżającej się wojnie z Magnusem, ale na razie chce ją ograniczyć do rynku akcji. Munroe dziwi się, że Panther jest niechętnym wojownikiem. T'Challa broni się, mówiąc, że skoro zacznie się ta wojna to bardzo szybko urośnie do rangi wojny światowej. Wie, że wygrają, ale przez to zginą niewinni ludzie. Po tych słowach Storm mówi że wie już dlaczego kobiety się w nim kochają. Wymienia dziewczyny z którymi prawdopodobnie spotka się Panther. Mężczyzna pyta się co ona robi dziś wieczorem. Ororo odpowiada, że nie ma czasu dla playboyów, po czym rozłącza się.


T'Challa siada na swoim tronie, a niedaleko za ścianą materializuje się jakaś postać która wychyla się na chwilę z bronią i nagle zostaje postrzelona. Nieznajomy nie może uwierzyć, że Black Panther postrzelił go ot tak. Król kontruje, że nie ma się czemu dziwić ponieważ zawsze był dobrym strzelcem, a teraz pyta się czy zabójca znany jako Sabreetoth ma dla niego jakieś wiadomości od Magneto. Mutant podnosi się z ziemi po czym wykonując parę uników rzuca się na T'Challe krzycząc, że zetnie jego głowę. Black Panther paroma szybkimi ruchami masakruje Sabretootha który posiada zdolność samoleczenia, po czym zdejmując ze ściany miecz, jednym ruchem obcina przeciwnikowi głowę.


W Genoshy, Quicksilver otwiera właśnie paczkę od T'Challi w której znajduje się głowa Creeda. Magnus komentuje sytuacje słowami iż teraz sprawy staną się nieprzyjemne.


Wakanda. Black Panther zorganizował Zgromadzenie Królów składające się z Victora von Dooma, Namora, Sunfire i Storm. T'Challa mówi zebranym, że teraz sytuacja stanie się nieprzyjemna. Od zawsze wiedzieli, że Magneto może złamać obietnice o nie najeżdżaniu na ich monarchie. Panther wie, że Magnus zacznie od Afryki, a potem zajmie kolejne obszary. Pytaniem jest czy staną ramię w ramię podczas walki z Magneto, czy każdy będzie bronił się sam. Doom zaczyna kłócić się z Ororo, ponieważ nie zaryzykuje swoją monarchią dla Afryki, poza tym nie ważne czy jest człowiekiem czy nie, Doom zawsze radzi sobie sam! T'Challa rozumie decyzje Victora, a teraz pyta się reszty co o tym myślą.


Kair, Egipt. Do Apocalypse'a pilnującego niewolników budujących piramidy zbliża się Magneto który pyta się czy mutant byłby zainteresowany pozyskaniem dla siebie północnej Afryki. Apocalypse pyta czy chodzi o człowieka. Magnus potwierdza, ale prosi o zostawienie królowej Ororo w spokoju ponieważ ta lekcja sprowadzi ją do piekła. Mutant każe uważać robotę za skończoną. Pietro pyta ojca na boku czy ten wie, że popycha Apocalypse'a przeciwko sobie. Magneto zgadza się, dodając, że ten arogant i tak zostałby pokonany w jeden dzień, ale teraz jego usługi mogą nadal być przydatne.


Apocalypse właśnie leci samolotem do Genoshy gdy nagle pioruny i tornado Storm niszczą jego pojazd i zrzucają go do morza. Na dnie poszycie samolotu zostaje rozerwane przez Namora który wyciąga mutanta z wraku i zaczyna z nim walczyć. Niestety cios Apocalypse'a wyrzuca księcia z wody, a w powietrzu zamraża go Iceman, jeden z Jeźdźców Apokalipsy.

Drake podejmuje równą walkę z Ororo, ale jest bezsilny w starciu z płomieniami Sunfire.

Z boku walce przyglądają się Angel i Nightcrawler, pozostali Jeźdźcy. Widząc przebieg potyczki, Warren rezygnuje z walki ponieważ chce zostać bohaterem, ale nie martwym.

W tym czasie do zamku Panthera wchodzi nie atakowany przez nikogo Apocalypse. Dociera do Sali tronowej gdzie spokojnie siedzi T'Challa, który unikając ataku przeciwnika ucieka do innego pomieszczenia. Drwiący z przeciwnika Apocalypse wyrywa drzwi i nagle na jego twarzy pojawia się przerażenie. Naprzeciwko niego stoi Black Bolt który wypowiadając jedną sylabę niszczy mutanta i cały zamek. Po chwili ze skrzyni zrobionej z vibranium wychodzi Black Panther który dziękuje przyjacielowi za pomoc. Chociaż stracił zamek i kawałek okolicy został zniszczony to on nadal posiada swoje królestwo. W tej samej chwili pojawiają się Namor, Storm i Sunfire.


Genosha. Wściekły Magneto pyta się co tak śmieszy Pietra. Poza tym nie chce słyszeć "a nie mówiłem". Uśmiechnięty Quicksilver odpowiada, że przecież nic nie powiedział.

Autor: Gamart of M

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.