Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #13

Supreme Power #13

Supreme Power #13

"Natural Orders"

Postacie
Cytat

Prostytutka: "Point the direction you're gonna go when you leave here."
Blur pokazuje do przodu.
Prostytutka: "See, that makes two of you pointing that way."

Streszczenie

Nighthawk i Hyperion rozmawiają na dachu chicagowskiego budynku o sprawie morderstw prostytutek. Richmond ma informatorów w policji, ale ta sprawa jest trzymana w tajemnicy i trudno mu zdobyć informacje. Chce więc, żeby Mark wykorzystał swoje stosunki i dowiedział się czegoś. Ten odpowiada, że w wyniku ostatnich wydarzeń to może być niemożliwe. Kyle nie jest zadowolony, bo w ten sposób przydatność Hyperiona zmniejszyła się. Zarzuca mu, że gdyby chodziło tu o białe studentki, już dawno zająłby się tą sprawą. Mark zaprzecza, mówiąc, że to nie jego wina, że nic o tym nie wiedział i mówi Nighthawkowi, że nie wie, co ostatnio przeżył. Ale zauważa też, że inni też nie wiedzą i być może uda mu się czegoś dowiedzieć.

 

Dwaj agenci oglądają spalone mieszkanie Hyperiona. Jeden z nich mówi, że Mark w ten sposób chciał pokazać, że rząd nie jest mu już potrzebny i powinien go zostawić w spokoju. Uważa, że jedyny sposób, żeby na powrót odzyskać kontrolę nad Hyperionem to wykorzystać jego emocjonalny stosunek do państwa.

 

Mark wlatuje do biura porucznika policji. Dowiaduje się, że morderstwa zaczęły się kilka miesięcy temu. Zabójca nie wydaje się ani planować swoich poczynań, nie jest też na tyle spontaniczny, żeby zostawiać po sobie wiele śladów. Wygląda na to, że nie chce żeby go złapano, ale specjalnie się też tego nie obawia, co nie jest dziwne biorąc pod uwagę, że najprawdopodobniej posiada nadludzką moc. Hyperion mówi, że właśnie dlatego zajmuje się tą sprawą. Porucznik mówi mu, że morderca co jakiś czas przemieszcza się i teraz znajduje się w Kolorado lub w Luizjanie. Ponadto sprawdzono znaleziono odciski palców, które należą do Michaela Redstone’a, odsiadującego wyrok w więzieniu, który został uznany za zmarłego kilka miesięcy temu. Po odlocie Marka, porucznik dzwoni do FBI, ponieważ wydaje mu się dziwne, że on nie zna informacji, których powinien się był dowiedzieć od agentów federalnych.

 

Blur rozmawia z prostytutkami w Kolorado, ale okazuje się, że te które podobno zaginęły tak naprawdę wyjechały. Nighthawk bada sprawę w Luizjanie, a Hyperion znajduje się na orbicie w połowie drogi między nimi, gotów do wkroczenia do akcji.

 

Doktor Steadman dowiaduje się, że Michael Redstone, jeden ze zbiegłych uczestników eksperymentu z obcym DNA, jest łączony z serią morderstw. Wie też, że Hyperion, być może z pomocą innych, szuka Redstone’a. Steadman wysyła Doctora Spectruma, aby wyprzedził Marka i sprowadził Redstone’a z powrotem.

 

W Luizjanie Nighthawk zmusza alfonsa do udzielenia informacji. Ten mówi mu, że w ubiegłym tygodniu dwie prostytutki pracujące na bocznych drogach znikły bez śladu. Kyle jedzie tam, widzi jak Redstone zabiera do samochodu jedną z kobiet i podąża za nim. Morderca orientuje się, że jest śledzony. Nighthawk czeka przed domem Redstone’a na posiłki, ale jest zaatakowany od tyłu. Redstone potężnym ciosem posyła go do rzeki. Chce wiedzieć, kto pracuje z Kyle’em, łamie mu żebra i grozi, że go oślepi, jeżeli nie otrzyma informacji. Nighthawk mówi, że jego towarzysz właśnie nadlatuje. W powietrzu rozlega się odgłos pokonywania bariery dźwięku przez Hyperiona, który leci Kyle’owi na pomoc tak szybko, jak tylko może.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.