Avalon » Biosy » Ross, Betty

Ross, Betty

Charakterystyka

Ross, Betty
Name:
Ross, Betty
Prawdziwe imię i nazwisko:
Elizabeth "Betty" Ross Talbot
Poprzednie pseudonimy:
Mr. Blue, Harpy
Uniwersum:
#616
Tożsamość:
Powszechnie znana
Wzrost:
5'6" (165 cm)
Waga:
110 lbs. (50 kg)
Kolor włosów:
Brązowe
Kolor oczu:
Niebieskie
Zajęcie/zawód:
Pisarka, bibliotekarka
Klasa postaci:
Człowiek
Status prawny:
Nie żyje
Stan cywilny:
Zamężna
Narodowość:
Amerykanka
Miejsce narodzin:
Kalifornia, USA
Znani krewni:
Bruce Banner (mąż), generał Thaddeus "Thunderbolt" Ross (ojciec), Karen Lee Ross (matka, nie żyje), Glenn Talbot (były mąż, nie żyje)
Powiązania z grupami:
Brak
Pierwsze pojawienie się:
Incredible Hulk vol.1 #1
Śmierć:
Prawdopodobnie zabita przez wstrzyknięcie radioaktywnej krwi Abomination
Zdolności:

Brak, Betty była zwykłym człowiekiem.
Biografia:

Elizabeth urodziła się w Kalifornii i była jedynym dzieckiem małżeństwa Rossów. Jej matka zmarła, gdy Betty byłą jeszcze nastolatką, ojciec, generał Sił Powietrznych USA, uważał, że życie w bazie lotniczej nie jest dla niej odpowiednie. Dziewczyna trafiła do szkoły z internatem, ponowny kontakt z Thaddeusem nastąpił dopiero po jej ukończeniu. Generał dowodził wtedy bazą umieszczoną na pustyni w Nowym Meksyku, gdzie trwały prace nad tajnym projektem Bomby Gamma. Tam Betty poznała jednego z naukowców, dr. Bruce’a Bannera i wkrótce się w nim zakochała. Generał Ross nie pochwalał tego związku, gardził jajogłowymi mięczakami pokroju Bannera.

Po transformacji Bruce’a w Hulka Betty czuła pewną więź z zielonym gigantem i nie przestała mu pomagać nawet kiedy prawda o nim wyszła na jaw.

Po pewnym czasie Banner nauczył sie kontrolować swe transformacje i pozostawać „sobą” nawet w postaci Hulka. Bruce oświadczył się Betty, a generał Ross chcąc nie chcąc zgodził się na ślub. Ceremonia odbyła się w rodzinnym domu Rossów, jednakże zanim szczęśliwa parę ogłoszono mężem i żoną obecnych na zlecenie Leadera, jednego z największych wrogów Hulka, zaatakował Rhino. Bruce został trafiony dużą dawką promieniowania, które wyzwoliło dzikiego Hulka. Dom został zniszczony, a generał Ross ciężko ranny.

Choć ich drogi się rozeszły Betty nadał kochała Bruce’a. Dopiero gdy dowiedziała się, ze związał się z Jarellą, królową z innego wymiaru, uznała, że ich związek nie ma szans. Po pewnym czasie Betty odwzajemniła miłość majora Glena Talbota, szefa ochrony w bazie jej ojca. Generał uznał, że jego córka wreszcie jest szczęśliwa i ze zdwoił swe wysiłki w dążeniu do usunięcia jedynej osoby, która mogłaby zagrozić jej szczęściu – Bruce’a Bannera. Ta droga zaprowadziła Rossa do rosyjskiego więzienia, gdzie wysłał go naukowiec Gremlin. Glen Talbot próbował interweniować, lecz uważano, że zginął podczas próby odbicia generała. Gdy Betty usłyszała o śmierci męża doznała załamania nerwowego. Jej stan psychiczny wykorzystał MODOK i zmienił ją w szkaradną Harpię. W tej postaci starła się z Hulkiem, lecz po walce z Bi-Beastem została przywrócona do oryginalnej postaci.

Wkrótce okazało się, że wieści o śmierci Glena Talbota były znacznie przesadzone. On i Betty jednak byli już innymi ludzi niż, ci którzy wzięli ślub, więc postanowili się rozwieść.

Uczucia do Bruce’a odżyły i córka generała ponownie była u jego boku. Pommo tego, że Bannerowi ponownie udało się uzyskać kontrolę nad transformacjami w Hulka. Dla Betty jednak to nie było wystarczające, ona chciała kompletnie pozbyć się zielonego giganta z ich życia.

Ich drogi ponownie się rozeszły, lecz Betty stanęła w obronie Hulka, gdy dowiedziała się, że generał sprzymierzył się z MODOK-iem i Abomination, aby zgładzić Hulka. Oskarżenie o zdradę głęboko dotknęło Rossa i niemal doprowadziło go do samobójstwa.

Na jakiś czas Hulk opuścił Ziemię, gdy wrócił naukowcom w Bazie Gamma udało się rozdzielić Hulka i Bannera. Bruce oświadczył się Betty i wkrótce para wzięła ślub. Banner jednak zaczął umierać w wyniku rozłączenia z zielonym gigantem i konieczne było ponowne ich połączenie. Pomimo prób Betty nie mogła pogodzić się z takim rozwojem wypadków i opuściła Bruce’a. Wkrótce została porwana przez Leadera, lecz złoczyńca wypuściła ją gdy dowiedział się, że nosi ona dziecko Bannera. Para ponownie odnowiła swój związek i Betty wspierała Bruce’a gdy postanowił przyłączyć się grupy bohaterów zwanej Pantheon. W wyniku wewnętrznych sporów zespół rozpadł się, podczas walki z Agamenonem Betty została ciężko ranna, a bezmyślny Hulk został uwięziony w ciele Bannera.

Po jakimś czasie Betty została porwana przez majora Talbota. Glen nie mógł pogodzić się z utratą żony i obwiniał Bannera za ich rozwód. Udało mu się pojmać i uwięzić Hulka. Ostatecznie Betty udało się go uratować lecz podczas ucieczki w głowie Bruce’a utkwił odłamek granatu, co sprawiło, że zaczął się stawać coraz gwałtowniejszy. Betty musiała go opuścić na pewien czas, dopóki operacyjnie nie usunięto szrapnelu i Banner odzyskał zmysły.

Los jednak nie sprzyjał małżeństwie Bannerów i ich szczęście ponownie było krótkotrwałe. Betty otrzymała śmiertelną dawkę promieniowania, gdy Abomination wstrzyknął jej swoją krew, według jego planu choroba popromienna Betty miała być skutkiem długotrwałego przebywania w towarzystwie Hulka. Żona Hulka zmarła, gen. Ross umieścił jej ciało w komorze stazy w Bazie Hulkbuster.

Przez pewien czas Hulk uważał, że Betty wróciła do życia i wspierała go pod postacią agentki zwanej Mr. Blue, lecz to okazało się jedynie okrutną iluzją stworzoną przez demonicznego Nightmare.

Idanow
Odpowiedniki z alternatywnych światów:
Ross, Betty [Ultimate]

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.