Avalon » Biosy » Red Skull [Johann Schmidt]

Red Skull [Johann Schmidt]

Charakterystyka

Red Skull [Johann Schmidt]
Name:
Red Skull [Johann Schmidt]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Johann Schmidt
Poprzednie pseudonimy:
Dell Rusk, Bettman P. Lyles, Agent of Thousand Faces, The Man, Cyrus Fenton, Teacher, Tod March, John Smith
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Powszechnie znana
Wzrost:
186 cm
Waga:
88 kg
Kolor włosów:
łysy
Kolor oczu:
Niebieskie
Zajęcie/zawód:
Terrorysta. Poprzednio żebrak, złodziej, boy hotelowy, nazistowski oficer, agent i terrorysta, amerykański biznesmen i polityk
Klasa postaci:
Człowiek
Status prawny:
Poszukiwany za zbrodnie wojenne i globalną działalność terrorystyczną
Stan cywilny:
Kawaler
Narodowość:
Niemiecka
Miejsce narodzin:
Nieznana wioska na terenie Niemiec
Znani krewni:
Herman Schmidt (ojciec, martwy) Martha Schmidt (matka, martwa), Sin (Synthia Schmidt, córka)
Powiązania z grupami:
Nazistowskie Niemcy (Trzecia Rzesza), ODESSA, HYDRA, AIM, THEM, People's Militia, Ministerstwo Obrony Stanów Zjednoczonych, Kronas Corporation
Baza operacyjna:
Kronas Corporation, liczne kryjówki i bazy na całym świecie
Pierwsze pojawienie się:
Captain America Comics #7
Zdolności:
Początkowo Skull był zwykłym człowiekiem. Kiedy uzyskał ciało klona Kapitana Ameryki zawierające serum super-żołnierza, jego siła, szybkość, zręczność, sprawność, refleks, równowaga i wytrzymałość znajdowały się na poziomie Steve'a Rogersa. Obecnie egzystuje w ciele Aleksandra Lukina, który wydaje się być zwykłym człowiekiem.

Red Skull to genialny strateg, wybitny polityk, charyzmatyczny przywódca, sprawny organizator, przebiegły manipulator i budzący przerażenie bezwzględny terrorysta. Zna się doskonale na różnorakiej broni palnej. Jest też człowiekiem świetnie wyszkolonym w walce wręcz i doskonałym strzelcem wyborowym. Biorąc pod uwagę jego udział w przeróżnych projektach badawczych, dysponuje pewną wiedzą z zakresu chemii, robotyki, mechaniki i genetyki.
Uwagi:
Od początku kariery super-łotra, Schmidt nosił groteskową maskę czerwonej czaszki. Jego ulubioną bronią był tzw. proszek śmierci. Po kontakcie z tym proszkiem, charakterystyczną cechą w wyglądzie Schmidta stała się czerwona czaszka, mimo której, posiadał nadal działające zmysły. Po śmierci z rąk Wintera Soldiera został uwięziony w ciele Lukina, Skull powrócił do noszenia czerwonej maski.
Biografia:
Red Skull, największy wróg Kapitana Ameryki, to były wysoki rangą nazistowski agent Trzeciej Rzeszy i powiernik Adolfa Hitlera, a wręcz jego prawa ręką i druga osoba w Nazistowskich Niemczech. Wśród super-łotrów uniwersum Marvela uchodzi za ucieleśnienie zła, przemocy i terroru, stanowiąc zaprzeczenie ideologii demokratycznych Stanów Zjednoczonych. Celem Skulla jest zniszczenie światowego porządku, obalenie hierarchii wartości i całkowite przejęcie władzy nad światem.

Johann Schmidt urodził się w niewielkiej wiosce na terenie Niemiec. Jego ojciec, Herman był alkoholikiem, który często znęcał się nad swoją chorowitą żoną. Matka, Martha zmarła w trakcie porodu. Herman, który kochał, a jednocześnie nienawidził żonę, oskarżył syna o jej śmierć i próbował utopić niemowlę w rzecze. Miejscowy lekarz odwiódł go od teraz zamiaru. Następnego dnia Herman popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę. Johann trafił do sierocińca, z którego uciekł, gdy miał siedem lat.

W dzieciństwie Schmidt wychowywał się na ulicy i zdobywał pieniądze na utrzymanie jako żebrak i drobny złodziej. Od czasu do czasu znajdował zatrudnienie w sklepie żydowskiego kupca, którego córka Esther, była dla niego, jak mu się wydawało, bardzo miła. Schmidt zakochał się w żydowskiej dziewczynie, a gdy ta odrzuciła jego zaloty, zamordował ją, aby dać upust swojej frustracji. To było jego pierwsze morderstwo, które przeraziło go, a jednocześnie dało mu satysfakcję. Od dawna odczuwał nienawiść wobec ludzkości, która wzrosła jeszcze bardziej po tym traumatycznym zdarzeniu.

Podczas narodzin Trzeciej Rzeszy, nastoletni Schmidt zatrudnił się w luksusowym hotelu jako boy hotelowy. Miał zaszczyt dostarczać pożywienie do pokoju Adolfa Hitlera. Pewnego razu był świadkiem rozmowy Hitlera z niemieckim oficerem Gestapo, którego Kanclerz Rzeszy głośno beształ, twierdząc, że mógłby zrobić ze zwykłego boya hotelowego lepszego nazistę niż on sam. Hitler wyczuł podobieństwo między sobą, a chłopakiem. Dostrzegając jego potencjał, postanowił zabrać Johanna i uczynić z niego doskonałego nazistę, swoją prawą rękę. Tego zadania podjął się osobiście. Schmidt, który poszukiwał osoby, która pokazałaby mu, jak osiągnąć potęgę, stał się pilnym uczniem Hitlera.

Po zakończeniu nauki narodowego socjalizmu, Schmidt otrzymał od Hitlera w podarunku unikalny czarny mundur oraz groteskową maskę czerwonej czaszki. Od tego ostatniego atrybutu nadano mu kryptonim Red Skull. Skull był żywym wcieleniem nazistowskiej ideologii, a jednocześnie reprezentantem jej zbrodniczych czynów. Stał się też wysokim rangą agentem i oficerem niemieckiego wywiadu, który odpowiadał bezpośrednio przed Hitlerem. Wyznaczono go na kierownika nazistowskiej siatki terrorystycznej specjalizującej się w szpiegostwie i sabotażu. Działalność Red Skulla siała strach, terror i zniszczenie przez całą Europę we wczesnych latach Drugiej Wojny Światowej.

Hitler był zachwycony propagandowym efektem, jaki wywierał Red Skull. Dostrzegli go również Amerykanie, których niepokoił błyskawiczny marsz nazistów w Europie i stopniowe zniewolenie kontynentu przez hitlerowskiego okupanta. Gdy USA szykowało się do przystąpienia do wojny, amerykańscy naukowcy w ramach projektu badawczego "Odrodzenie", stworzyli swojego pierwszego [i jedynego - Dawidos] super-żołnierza, Kapitana Amerykę, który jako amerykański odpowiednik Red Skulla, miał bronić tego, co Schmidt chciał zniszczyć: wolności oraz demokratycznego ustroju.

Korzystając z funduszy Hitlera, Skull wybudował liczne, rozmieszczone na całym globie, sekretne bazy, w których składowano eksperymentalne bronie i urządzenia zbudowane przez nazistowskich naukowców. Skull był głównie zainteresowany bronią masowej zagłady. W trakcie wojny, wykradł plany "nullatrona", który mógł kontrolować ludzkie umysły. Zdobył też zniekształcające przestrzeń urządzenie wynalezione przez cybernetycznego naukowca o kryptonimie Brain Drain. Powołał również komisję naukową, która odpowiadała za budowę projektora, który był w stanie otoczyć i odciąć dzielnice miasta od energii. W pozornie nieistotnych wioskach, Skull czuwał nad ważnymi projektami wojskowymi takimi jak działa bojowe.

Choć Skull podziwiał Hitlera za jego ideologię i niezłomną wiarę w narodowy socjalizm, nigdy nie był w dobrej komitywie z jego podwładnymi. Schmidt porwał i wymordował wielu doradców Hitlera, zostając niedługo po tym, drugą najpotężniejszą osobą w państwie Trzeciej Rzeszy.

Gdy znany oficer wojskowy, Baron Wolfgang von Strucker pokłócił się z Hitlerem, Skull wysłał nieposłusznego barona do Japonii, aby tam założył organizację, nad którą miał objąć dowództwo. Na Dalekim Wschodzie Strucker utworzył wywrotową organizację o nazwie HYDRA, po czym zerwał więzy ze Skullem i sam został liderem organizacji, która stała się ogromnym zagrożeniem dla świata i potężnym źródłem terroryzmu.

W punkcie kulminacyjnym Drugiej Wojny, Hitler zapowiedział Skullowi, że jeśli nie podbije świata, to wówczas będzie dążył do jego zniszczenia. Schmidt zaproponował, więc skonstruowanie pięciu gigantycznych maszyn wojennych. Nadano im nazwę Sleepers, ponieważ zostały ukryte w różnych miejscach na Ziemi i tam rosły w siłę, a następnie miały zostać uruchomione w przyszłości [Der Tag - The Day - Dawidos], w wypadku, gdyby Alianci wygrali wojnę. Hitler był zadowolony z pomysłu Skulla, nie wiedział jednak, że Schmidt chciał użyć robotów do przejęcia władzy nad światem w razie upadku Trzeciej Rzeszy.

Pod koniec wojny wywiad Aliantów zdobył informacje o planowanym w razie przegranej nazistów, Dniu Sądu o kryptonimie Der Tag. Niestety nikt nie wiedział, jak ma wyglądać ten dzień i za pomocą, czego naziści zamierzają zniszczyć świat. Jako członkowie Invaders, Kapitan Ameryka i jego młody partner, Bucky Barnes, którzy walczyli wielokrotnie ze Skullem i wiele razy udaremniali jego plany, otrzymali rozkaz powstrzymania Skulla za wszelką cenę. W ostatnich dniach Drugiej Wojny Światowej w Europie, Kapitan i Bucky zostali wysłani do Anglii, aby zapobiec sabotowaniu przez nazistów baz dostawczych Aliantów. W odpowiedzi Skull wysłał wielu swoich podwładnych, którzy stali się znani, jako Exiles, oraz ogromny kontyngent lojalnych niemieckich żołnierzy i ich żon do sekretnej bazy położonej na wyspie. Exile Island, bo taką nazwę otrzymała ta wyspa, miała być hodowlą jego armii na przyszłość.

Gdy było już pewne, że Niemcy przegrają wojnę, Red Skull postanowił raz na zawsze zniszczyć Kapitana Amerykę. W tym celu wysłał Barona Heinricha Zemo do Anglii, gdzie pod przykrywką kradzieży nowego samolotu Aliantów, miał on zastawić pułapkę na Kapitana i Bucky'ego. Schmidt nie zdawał sobie sprawy z tego, że siły alianckie wysłały Rogersa na sekretną misję do Berlina, aby tam zbadał, jak przebiega wcielanie w życie przez nazistów Dnia Sądu. Kapitan podążył za Skullem do sekretnego bunkra, gdzie Schmidt próbował wysadzić przeciwnika za pomocą granatu. Za pomocą tarczy Cap obronił się, a granat wybuchł w ręce Schmidta. Skull przeżył wybuch, dzięki zbroi na ciele, ale został poważnie ranny. Przykryty gruzami zapowiedział, że Sleepers pomszczą klęskę nazistów. W tym czasie rozpoczął się atak Aliantów na Berlin. Jeden z samolotów zrzucił olbrzymią bombę na bunkier, co sprawiło, że zaczął się on zapadać. Kapitan Ameryka uciekł i został zabrany przez Aliantów. Skull ocalił życie, gdyż wspierające bunkier słupy uchroniły go przed przygnieceniem przez tony gruzu. Znajdujące się w pomieszczeniu kanistry uwolniły eksperymentalny gaz, który wprowadził Skulla w stan pozornej śmierci, podczas której jego rany zaczęły się powoli goić. Jednak plan Schmidta częściowo się powiódł: Kapitan wpadł w pułapkę Zemo, co skończyło się jego hibernacją w lodowatym oceanie Atlantyku na wiele lat.

Tożsamość i wielka reputacja zaginionego Red Skulla stała się atrakcyjna dla wielu zbrodniarzy. Jednym z nich był Albert Malik, komunistyczny agent, który w 1953 roku założył szpiegowską/przestępczą organizację w Algierii działającą na usługach Związku Radzieckiego. Malik był drugim człowiekiem, który przywłaszczył sobie kostium Skulla. Poprzednim był George John Maxon, amerykański biznesmen pracujący jako nazistowski agent, którego pracował dla prawdziwego Red Skulla.

W czasie nieobecności Skulla, gdy Kapitan Ameryka został już odnaleziony i powołany do czynnej służby rządowi USA, dziedzictwo Schmidta dało się we znaki wolnemu od nazizmu światu. Ukryte podczas wojny, Sleepers uruchomiły się zgodnie z planami i zagroziły zniszczeniem Ziemi. Na szczęście Kapitan dał radę zneutralizować wszystkie maszyny.

Po wielu latach hibernacji, Schmidt został odnaleziony i uratowany przez terrorystyczną organizację, HYDRA. Skull wrócił do planowania podboju świata i zniszczenia Kapitana Ameryki. Przedtem jednak musiał pozbyć się swojego konkurenta, Malika, który nie zamierzał zrzec się tożsamości Red Skulla. Ostatecznie Malik został zamordowany przez agenta Scourge of the Underworld, kiedy to Skull uzyskał wpływy w tej organizacji.

Schmidt wierzył, że po śmierci Hitlera, to on powinien rządzić światem. Aby osiągnąć swój cel, podjął wiele kroków. Wykradł z bazy A.I.M. Kosmiczną Kostkę [Cosmic Cube - Snak3] - potężny artefakt mający zdolność kształtowania rzeczywistości. Chcąc zburzyć światowy pokój, wykorzystał armię z wyspy Exile, położony w Nevadzie oddział HYDRY, nad którym objął dowództwo, oraz dwa ostatnie roboty z serii Sleepers. Zawsze jednak Kapitan Ameryka wchodził mu w drogę i udaremniał jego złowieszcze plany.

Skull chciał też mieć potomka, który w razie jego śmierci, przejąłby jego dziedzictwo. W nazistowskiej kolonii na wyspie Exile spłodził córkę z praczką. Kobieta zmarła w trakcie porodu. Wściekły Skull początkowo chciał w szale zabić dziecko, ponieważ sądził, że dziewczynka będzie zbyt słaba, by pójść w jego ślady. Zaufana stronniczka Skulla, Susan Scarbo, przekonała go, że w krwi córki płynie jego szlachetna krew i niezależnie od płci, będzie ona jego godnym dziedzicem. Skull oddał dziecko do opieki Susan, obiecując, że będzie uczestniczył w jej procesie wychowawczym i indoktrynacji jej umysłu. Jego córka imieniem Synthia dorastała w posiadłości o nazwie Skull House na wyspie Exile. Gdy była już dzieckiem, Skull umieścił ją w maszynie przyspieszającej dorastanie. Jako dorosła osoba Synthia została obdarzona supermocami i otrzymała kryptonim Mother Superior.

Przez pewien czas Skull działał w porozumieniu z Hate-Mongerem, klonem Adolfa Hitlera. Nie zamierzał jednak dłużej dzielić się władzą ze swoim byłym mentorem, dlatego też szybko zakończył ten sojusz i uwięził świadomość Hate-Mongera w Kosmicznej Kostce.

Pewnego razu Red Skull odkrył, że gaz, który ocalił mu życie pod koniec wojny i pozwolił przeżyć do współczesnych czasów, zaczyna się ulatniać. W rezultacie jego ciało zaczęło się starzeć, zbliżając się do jego normalnego wieku. Schorowany, słaby i umierający Schmidt dążył do ostatecznej konfrontacji ze swoim odwiecznym wrogiem. W tym celu porwał sojusznika Kapitana, Nomada, zmuszając go do oddania się w jego ręce. Następnie postarzył Rogersa do swojego wieku, po czym wyzwał go na pojedynek. Cap wygrał, ale odmówił zabicia przeciwnika. Przeklinając Rogersa, Skull umarł ze starości, zaś młodość Kapitanowi przywrócili jego towarzysze z Avengers. Ciało Schmidta niedługo po tym spalono.

Skull powrócił jednak do świata żywych. Nazistowski genetyk Arnim Zola, który kilka lat wcześniej zdobył próbki DNA Kapitana Ameryki, przeniósł umysł Skulla do sklonowanego ciała Steve'a Rogersa. Od tej pory Skull dysponował taką samą siłą i kondycją jak jego największy wróg. Przyjmując tożsamość Johna Smitha [to angielski odpowiednik jego niemieckiego imienia i nazwiska - Dawidos], Skull zupełnie zmienił swoje życiowe podejście. Porzucił swoją wiarę w narodowy socjalizm i Hitlera, uznając nazistowską ideologię za przestarzałą, czyniącą z niego relikt przeszłości. Za nowy cel wyznaczył sobie zniszczenie amerykańskiej ideologii, którą uosabiał Kapitan Ameryka. Postanowił zburzyć znienawidzony system od środka, gromadząc potrzebne środki finansowe oraz zdobywając pozycję w polityce Waszyngtonu. Zdolna manipulacja umożliwiła mu przejęcie całkowitej kontroli nad Komisją, ciałem rządowym zajmującym się monitorowaniem i regulowaniem działalności super-bohaterów w Waszyngtonie. Oprócz tego zaczął finansować przeróżne organizacje, które bezwzględnie wykonywały jego rozkazy [Watchdogs, Scourge of the Underworld - Dawidos].

Skull rozpoczął najbardziej przebiegły plan w swojej karierze super-łotra. Dzięki politycznym wpływom usunął Steve'a Rogersa ze stanowiska Kapitana Ameryki i zastąpił go ekstremistą o imieniu John Walker. Okazało się jednak, że Walker poszedł w ślady swojego poprzednika, walcząc o te same ideały. Rozgoryczony Schmidt rozkazał zabić jego rodziców, co doprowadziło Walkera do szaleństwa. Walker popadł w morderczy szał, oczerniając imię Kapitana Ameryki, co było głównym celem Red Skulla.

Z czasem misterny plan Skulla zaczął się chwiać. Kapitan Ameryka stał się świadkiem zabójstwa szefa Komisji, który był pionkiem w rękach Red Skulla. Skull zamordował swojego podwładnego na oczach Rogersa. Następnie kazał Walkerowi zabić Kapitana. Po tym, jak Rogers pokonał Walkera, Skull opowiedział Kapitanowi swój plan zniszczenia jego reputacji. Zapewnił Rogersa, że jest w stanie zabić go, kiedy tylko będzie chciał, a on nie może nic na to poradzić, bo status zamożnego amerykańskiego biznesmena gwarantuje Skullowi nietykalność. Kapitan był zszokowany, że jego odwieczny wróg żyje, a na dodatek ma identyczną twarz jak on. Zajmując przeciwnika rozmową, Skull planował zaatakować go swoją ulubioną trucizną, Proszkiem Śmierci [Dust of Death - Snak3] ukrytym w fajce, którą trzymał w ustach. Jednakże Walker odzyskał przytomność i uderzył Skulla tarczą z tyłu. Zabójcza dawka trucizny zeszpeciła twarz Schmidta, zamieniając ją dosłownie w czerwoną czaszkę. Dotąd wszystkie ofiary ginęły z tego powodu, ale Skull przeżył gdyż jego organizm w ciągu wcześniejszych lat był wystawiony na działanie mniejszych dawek i dzięki temu wykształcił odporność.

Choć Skull zrezygnował z gloryfikacji narodowego socjalizmu, jego nazistowskie pochodzenie i zbrodnie wojenne nie zostały mu zapomniane, także pośród super-łotrów. Magneto, który przeżył Holocaust, podczas, gdy jego rodzina zginęła w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, porwał Skulla, chcąc ukarać go za udział w hitlerowskich zbrodniach. Mutant zakopał go żywcem, zostawiając mu zapasy wody na kilka miesięcy. Skull był już bliski śmierci, gdy nagle z uwięzienia wyrwał go jego wierny sojusznik i najemnik, Crossbones. Kolejną osobą, która brzydziła się pochodzeniem Schmidta, był Kingpin. Kiedy Skull zaproponował mu współpracę w sprowadzeniu nowego narkotyku do Nowego Yorku, Fisk odrzucił jego ofertę, pokonał go w pojedynku i obiecał, że zabije go, jeśli jeszcze raz wejdzie na jego terytorium. Czasem jednak Skull uczestniczył w ważnych zgromadzeniach super-łotrów, tak jak podczas Aktów Zemsty, ale nadal wyrzucano mu jego nazistowską przeszłość. Baron Wolfgang von Strucker był osobą, która całkowicie akceptowała poczynania Skulla. Po tym jak agenci Schmidta pozwoli mu się odrodzić, Strucker oddał Skullowi do dyspozycji źródła, jakimi dysponowała jego organizacja, HYDRA.

Bezkarność Skulla dobiegła końca, gdy został porwany i zabrany do Niemiec, aby stanąć przed sądem za zbrodnie wojenne przeciw ludzkości, popełnione za czasów istnienia Trzeciej Reszty. Schmidt musiał ratować się ucieczką i upozorować własną śmierć. Schronił się w Górach Skalistych i wynajął strażniczkę - socjopatke o kryptonimie Viper. Wspólnie zamierzali zahipnotyzować amerykańskich obywateli, wykorzystując do tego kanały telewizyjne. Kiedy Crossbones porwał dziewczynę Rogersa, Diamondback, Kapitan odnalazł kryjówkę Skulla. Schmidt ponownie uciekł, zaś Viper została pokonana przez Rogersa.

Podczas Operacji: AIM Island, Skull odkrył, że cierpi na przypadłość, którą dotknęła również Kapitana Amerykę. Płynące w jego żyłach Serum Super-Żołnierza zaczęło atakować układ odpornościowy. Lekarstwo na tę choroba wynalazła badaczka, Superia. Skull zażył lekarstwo, zabił Superie, po czym zwerbował byłą ukochaną Rogersa, agentkę Sharon Carter i przy jej pomocy porwał umierającego Kapitana z siedziby Avengers. Następnie zgodził się na transfuzję krwi, która wyleczyła Rogersa.

Skull nie oddał swojej krwi za darmo. Choć pragnął śmierci Kapitana z całego serca, potrzebował go do udziału w niezwykle ważnej misji. Pewien nazistowski kult gloryfikujący Adolfa Hitlera wszedł w posiadanie Kosmicznego Sześcianu, w którym znajdował się umysł ich wodza. Niegdyś Skull współpracował z klonem Hitlera, Hate-Mongerem, ale gdy doszło między nimi do sporu, Schmidt uwięził świadomość dyktatora w Sześcianie. Kult planował wyzwolić moc Sześcianu, tak, aby wizja świata głoszona przez Hitlera ziściła się. Skull, który chciał sam rządzić ludzkością, namówił Kapitana do pomocy, twierdząc, że to życiowa misja Rogersa - został stworzony przecież po to, aby powstrzymać Hitlera. Podczas misji Skull został złapany przez nazistowskich super-żołnierzy, w których przekształcili się amerykańscy żołnierze pod wpływem mocy Sześcianu. Rogers uratował wrogowi życie, mówiąc, że odtąd nie jest mu już dłużny. Kult został powstrzymany, ale Skull zamknął Rogersa w Sześcianie, aby ten zabił Hitlera. Po zabiciu wodza, Kapitan pozostałby uwięziony, a Schmidt wykorzystałby Sześcian do podbicia ludzkości. Dzięki silnej woli Rogers wydostał się, zmasakrował wroga i odciął mu rękę tarczą, gdy ten sięgał po Sześcian. Upuszczony artefakt stał się niestabilny i wyzwolił energię, która zniszczyła Skulla.

Po raz kolejny super-złoczyńca umknął przed śmiercią. Przesiąknięty złem Skull trafił do piekielnego, koszmarnego wymiaru, gdzie służył jako niewolnik dla świata pełnego imigrantów. Zło Skulla było jednak tak silne, że dał on radę uciec z tego okropnego więzienia. W efekcie otrzymał ograniczoną zdolność kształtowania rzeczywistości i stał się poważnym zagrożeniem dla całego wszechświata. Zawarł pakt z równie groźnym Kang the Conqueror, który wytargował nietykalność dla swojej przyszłej dynastii. Skull został wysłany na statek Galactusa, aby wykraść jego moc, która zagrażała potędzę Schmidta. Ostatecznie niejaki Korvac pozbawił Skulla kosmicznych mocy, po czym wygnał go z powrotem na Ziemię.

Dysponujący cielesną formą, Skull ponownie zaczął bawić się w amerykańską politykę. Jako Dell Rusk [anagram Red Skull - Dawidos] uzyskał stanowisko Ministra Obrony. Wykorzystując pozycje i wpływy polityczne, rozpoczął program rozwoju groźnej broni biologicznej, którą przetestował w Górach w Rushmore. Avengers wykryli, kim jest Dell Rusk. Black Panther tak mocno zmasakrował Skulla, że dosłownie złamał jego szczękę na pół. Prawdopodobnie Skull poddał się operacji, aby naprawić swoją okaleczoną twarz.

Kolejna postać z przeszłości pojawiła się w życiu Skulla. Za czasów Drugiej Wojny Światowej, Skull dowodził armią nazistowskich żołnierzy, okupując rosyjską wioskę, Kronas na terenie Związku Radzieckiego. Położona na odludzi osada była doskonałą przykrywką dla złowieszczych operacji bojowych. Z wioski pochodził Aleksander Lukin, którego matka zginęła podczas najazdu Invaders [w tym Kapitana Ameryki i Bucky'ego - Dawidos] i wojsko alianckich. Małym chłopcem zaopiekował się Vasily Karpov. Po wielu latach, Red Skull nieświadomy dramatycznych dziejów Lukina spotkał się z bogatym, potężnym i wpływowym rosyjskim generałem. Lukin sprzedawał Schmidtowi bronie. Podczas jednej z rozmów Lukin wtajemniczył go w projekt Winter Soldier, który gotów był wymienić wyłącznie za Kosmiczny Sześcian. Skull nie posiadał wówczas tego artefaktu, zresztą i tak nie miałby zamiaru zawrzeć tak niekorzystnej transakcji.

Minęło pięć lat od tamtego spotkania. Red Skull został zamordowany przez Wintera Soldiera z rozkazu Lukina, po tym jak wszedł w posiadanie nowego Kosmicznego Sześcianu, którego sam stworzył. Konający Schmidt, chcąc przeżyć, próbował użyć Sześcianu do zamiany ciała z Lukinem. Artefakt był jednak zbyt słaby i Skull dał tylko radę przetransportować swój umysł do ciała Lukina, nie usuwając jednocześnie umysłu generała. Obaj zaczęli, więc prowadzić umysłową wojnę nad zdobyciem dominacji nad ciałem. S.H.I.E.L.D dowiedziało się o zamachu na Skulla i zabrało jego zwłoki z nowojorskiego Penthouse'u do bazy głównej. Sekcja zwłok i porównanie materiału genetycznego Kapitana z ciałem Schmidta [od dłuższego czasu żył on w sklonowanym ciele Rogersa - Dawidos] potwierdziły tożsamość denata. Skull był martwy, choć Kapitan do końca nie mógł uwierzyć, że ten potwór odszedł na dobre.

Czując całkowitą bezkarność i wolność, Skull postanowił wywabić Kapitana. W tym celu zwerbował kilku niemieckich skinheadów, których uczynił spadkobiercami Master Mana [niemieckiego super-żołnierza stworzonego podczas II wojny światowej - Dawidos], a następnie zlecił im atak na Londyn. Kapitan przy pomocy Spitfire i Union Jacka pokonał nowych super-żołnierzy Skulla. Skull miał jednak kolejnego asa w rękawie - ukrytego pod ziemią w Londynie robota z serii Sleepers. Kapitan i Bucky wspólnymi siłami dali radę zniszczyć maszynę zagłady. Schmidt zdecydował, że nadszedł czas, by ponownie zastraszyć świat swoją osobą. Przesłał do mediów kasetę video z nagraniem samego siebie, ogłaszając, że nadal żyje i zamierza kontynuować działalność terrorystyczną. Jednocześnie wymusił na Lukinie zorganizowanie konferencji prasowej, podczas której ex-generał oburzony działaniami Kapitana i Skulla, które spowodowały zniszczenie jego siedziby w Londynie, poparł Akt Rejestracji Nadludzi. Miało to zniechęcić ludzi do niekontrolowanych super-bohaterów, a w szczególności do Kapitana Ameryki.

Po wybuchu Civil War Skull znalazł sprzymierzeńców w osobie Crossbonesa i Sin, swojej córki, która odzyskała pamięć o zbrodniczym ojcu. Podjął też współpracę z super-łotrami, wybitnymi ludźmi nauki - Doktorem Faustusem, Doktorem Doomem i Arnimem Zolą. Doom zawarł ze Skullem umowę na mocy, której dostarczył mu środki do stworzenia broni będącej "początkiem cierpień Kapitana Ameryki". Z kolei Zola miał rozwinąć technologię Dooma do potrzeb Skulla. Doktor Faustus działający incognito jako psychoanalityk S.H.I.E.L.D. otrzymał zadanie ponownego połączenia uczuciem Kapitana i Sharon Carter.

Po zakończeniu Civil War wygranej przez siły Iron Mana, Skull wprowadził swój plan w życie. Crossbones postrzelił Kapitana, gdy ten wchodził do sądu federalnego. Podczas zamieszania Sharon Carter działająca w hipnozie zaszczepionej przez Faustusa dobiła Rogersa strzałem w brzuch. Skull osiągnął swój cel - uśmiercił największego wroga i zniszczył życie najbliższych mu osób. Można, więc było uderzyć w Amerykę pozbawioną swojego największego superbohatera. W tym celu Skull zlecił córce stworzenie wywrotowej drużyny, Serpent Squad. Wiedząc, że śmierć Kapitana nie pozostanie bez odzewu, zaczął szykować się na nieuniknioną konfrontację z przyjacielem Rogersa, Winter Soldierem.
Dawidos Spider Man On-Line

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.