Avalon » Biosy » Sin [Synthia Schmidt]

Sin [Synthia Schmidt]

Charakterystyka

Sin [Synthia Schmidt]
Name:
Sin [Synthia Schmidt]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Synthia Schmidt
Poprzednie pseudonimy:
Mother Superior, Sister Sin, Erica Holstein
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Powszechnie znana
Wzrost:
Nieznany
Waga:
Nieznana
Kolor włosów:
Czerwone
Kolor oczu:
Niebieskie
Zajęcie/zawód:
Terrorystka
Klasa postaci:
Człowiek
Status prawny:
Poszukiwana za wielokrotne przestępstwa
Stan cywilny:
Panna
Narodowość:
Amerykańska
Miejsce narodzin:
Exile Island
Znani krewni:
Red Skull (Johann Shmidt, ojciec)
Powiązania z grupami:
Serpent Squad, Sisters of Sin
Baza operacyjna:
Bazy Red Skulla w Nowym Yorku
Pierwsze pojawienie się:
Captain America #290
Zdolności:
Jako Mother Superior, Sin dysponowała takimi super-mocami jak telepatia, telekineza i teleportacja. Po odzyskaniu młodego wieku, straciła swoje moce. Obecnie jest zwykłym człowiekiem.
Uwagi:
Świetnie wyszkolona w walce wręcz, posiada dużą wiedzę na temat broni palnych i ładunków wybuchowych.
Biografia:
Synthia Schmidt to córka Red Skulla i praczki, która pracowała dla Schmidta, na Exile Island, gdzie Skull założył nazistowską kolonię po zakończeniu Drugiej Wojny Światowej. Matka Synthii zmarła podczas porodu. Skull chciał mieć potomka, który stałby się jego godnym następcą. Na wieść o narodzinach dziewczynki, wpadł we wściekłość. Uważał, że dziewczyna jest za słaba, aby pójść w jego ślady. Zabrał dziecko nad brzeg oceanu, nosząc się z zamiarem utopienia córki. Podwładna Skulla, Susan Scarbo przekonała Schmidta, że nie powinien zabijać dziecka, w którym płynie jego szlachetna krew. Obiecała jednocześnie, że zajmie się wychowaniem dziewczynki jako jej niania. Schmidt zgodził się i oddał córkę Scarbo, domagając się, by wpajała jej w procesie wychowawczym jego światopogląd.

Skull z zadowoleniem obserwował rozwój córki, w której rodziła się nienawiść do świata i słabych ludzi. Gdy Synthia nieco podrosła, jej ojciec umieścił ją w maszynie, która przyspieszała dorastanie. Dzięki urządzeniu, dziewczyna stała się kobietą i otrzymała nadludzkie moce takie jak telepatia, telekineza i teleportacja. Nadano jej kryptonim Mother Superior.

Mother Superior zaczęła realizować plan ojca, który polegał na stworzeniu potężnej drużyny o nazwie Sisters of Sin. Należały do niej osierocone dziewczynki, które przemieniano w dorosłe kobiety i obdarzano super-mocami. Sisters of Sin musiały wielokrotnie walczyć przeciwko największemu wrogowi Skulla, Kapitanowi Ameryce. Ostatecznie Synthia odzyskała dawny wiek i normalny wygląd, gdy wpadła do komory, która miała cofnąć proces starzenia się jej ojca.  

Po śmierci ojca, młodociana Synthia oddała władzę nad Sisters of Sin byłej niani, Susan Scarbo [która zaczęła nazywać siebie Mother Night -Dawidos], sama zaś przyjęła nowe imię - Sister Sin. Niedługo potem Synthia została pojmana przez S.H.I.E.L.D. i zabrana do ich centrum reedukacyjnego. Tam podjęto próbę przywrócenia jej na łono społeczeństwa. Program resocjalizacyjny polegał na zaszczepieniu jej fałszywych wspomnień i stworzeniu dla niej nowej tożsamości - normalnej, amerykańskiej dziewczyny o imieniu Erica Holstein.

Po udanym zamachu na Red Skulla z rąk Wintera Soldiera będącego na usługach Aleksandra Lukina, wierny sojusznik Schmidta, Crossbones włamał się do centrum, pozabijał kilku żołnierzy, po czym porwał Synthię. Wielodniowe tortury przeplatane opowiadaniami o jej dawnym życiu złamały "program resocjalizacyjny". Synthia odzyskała pamięć i została kochanką Crossbonesa, który zawsze sądził, że wspólnie mogliby dać Red Skullowi godnego jego dziedzictwa wnuka.      

Synthia przyjęła kryptonim Sin i wspólnie z Crossbonesem zaczęła siać chaos i zniszczenie naznaczone licznymi morderstwami. Planowali również zemścić się za śmierć ojca Synthii. W tym celu skradli pochodzący z czasów II Wojny Światowej samolot, naszpikowali go materiałami wybuchowymi i skierowali na kwaterę Kronas Corporation w Londynie, która należała do Aleksandra Lukina. Ukryty pod ziemią robot z serii Sleepers, zniszczył samolot. Gdy Synthia i Crossbones odkryli, że w ciele Lukina, znajduje się umysł Skulla, zaniechali dalszych ataków i przyłączyli się do generała. Ich nową bazą wypadową stała się siedziba Kronas Corporation w Nowym Yorku.

Po śmierci Kapitana Ameryki, przebrana za pielęgniarkę Sin wybudziła Sharon Carter z hipnozy, ujawniając tym samym, że to agentka S.H.I.E.L.D. jest odpowiedzialna za śmierć swojego ukochanego. Na polecenie ojca, Synthia powołała nową grupę o nazwie Serpent Squad, nad którą objęła dowództwo. Celem drużyny jest sianie chaosu w kluczowych dla gospodarki Stanów Zjednoczonych gałęziach. Sin postawiła sobie za punkt honoru uwolnienie swojego kochanka, Crossbonesa, który po zamachu na Kapitana Amerykę, został pojmany przez agentów S.H.I.E.L.D. Dawidos Spider-Man On-Line

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.