Avalon » Biosy » Minoru, Nico

Minoru, Nico

Charakterystyka

Minoru, Nico
Name:
Minoru, Nico
Prawdziwe imię i nazwisko:
Nico Minoru
Poprzednie pseudonimy:
Sister Grimm
Uniwersum:
616
Tożsamość:
znana władzom
Wzrost:
5'4" (163 cm)
Waga:
102 lbs. (46 kg)
Kolor włosów:
Czarne
Kolor oczu:
brązowe
Klasa postaci:
człowiek/mag
Status prawny:
poszukiwana
Stan cywilny:
panna, związana z Victore
Narodowość:
amerykańska
Miejsce narodzin:
LA
Znani krewni:
Robert Minoru (tata, nie żyje), Tina Minoru (mama, nie żyje), Alex Wilder (chłopak, nie żyje), Victor Mancha (chłopak)
Powiązania z grupami:
Runaways
Baza operacyjna:
poprzednio LA
Pierwsze pojawienie się:
Runaways vol 1 #1
Zdolności:
Nico posługuje się magią za pomocą Staff of One. Kiedy Nico chce ją przywołać musi naciąć skórę, by przelać swoją krew (w trakcie miesiączki nie musi ;)) i wygłosić zaklęcie "When the blood is shed, let the Staff of One emerge". Nie używana, laska wraca do ciała Nico. Każde zaklęcie można wygłosić tylko raz, użyte ponownie da nieprzewidywalny skutek, z reguły działający na szkodę użytkownika. Przez to ograniczenie, posługiwanie się Staff of One wymaga bujnej wyobraźni i dużego zasobu słów ;)
Uwagi:
Pseudonim "Sister Grimm" to jej nick na komunikatorze AOL.Do tej pory, w ten czy inny sposób nawiązała intymne kontakty z następującymi członkami zespołu: Alexem, Topherem, Karoliną, Chase'em i Victorem. Osobiście czekam, aż zacznie dobierać się do Molly, Old Lace i Leapfroga.Na początku drugiej serii możemy zauważyć, że Nico tworzy "hologram" Alexa bez pomocy Staff Of One. Jak to możliwe, nie wyjaśniono do tej pory.
Zgodnie z pierwszymi konceptami Briana, Nico miała nazywać się Rachel Messina, a jej rodzice mieli być bogatymi sprzedawcami antyków. Zamiast Staff of One pojawiałaby się starożytna księga z zaklęciami.
Biografia:
Kilka lat przed przyjściem na świat Nico, jej rodzice, magowie, byli jedną z par wezwanych przez Gibborim. W zamian za ćwierć wieku potęgi i życie w raju, który miały stworzyć istoty, zgodzili się im pomóc w zniszczeniu ludzkości. Nieświadoma niczego Nico przez 16 lat dorastała w przeświadczeniu, że jest wychowywana przez wspaniałych ludzi. W dzieciństwie niepozorna, z czasem zmieniła się w zbuntowaną gothkę. Od dawna przyjaźniła się z innym nieświadomym dzieckiem Pride - Gertrude Yorkes, którą zresztą to właśnie Nico namówiła do zmiany koloru włosów na fioletowy.

Po odkryciu prawdy na temat rodziców, podobnie jak reszta dzieci Pride, postanowiła się im przeciwstawić. Niedługo po ich ucieczce doszło do pierwszej konfrontacji. Matka Nico, nie wiedząc, że jej córka posiada talent magiczny, próbowała obezwładnić ją za pomocą Staff of One, zamiast tego ciało Nico wchłonęło artefakt.

Po ucieczce Nico prowadziła bardzo burzliwe życie uczuciowe. Obok związku z Alexem, rozwijały się jej relacje z Karoliną. Dla Nico była to tylko przyjaźń (choć zażyła), podczas gdy Karolina ukrywała swoją miłość. W międzyczasie uległa też wdziękom wampira Tophera. Podczas finałowej potyczki z rodzicami Alex ujawnił swoje prawdziwe zamiary - od początku wspierał swoich rodziców. Chociaż w jego planie było miejsce dla Nico, ich relacje i wszystko, co razem przeżyli, było oparte na kłamstwie. Nico odmówiła udziału w jego chorej grze, a Alex zginął z ręki Gibborim, biorąc odpowiedzialność za przerwanie rytuałów. Istoty chciały ukarać również pozostałe dzieci, jednak na ich drodze stanęli rodzice umożliwiając swoim potomkom ucieczkę. Zaraz potem młodociani uciekinierzy zostali znalezieni przez Kapitana Amerykę i umieszczeni u rodzin zastępczych.

To oczywiście nie zatrzymało ich na długo. Nie potrafiąc zaufać dorosłym i wciąż chcąc zapłacić za błędy rodziców, wkrótce zaplanowali drugą ucieczkę i zaczęli zwalczać przestępczość na ulicach LA, zaś Nico stała się nieoficjalnym liderem grupy.

Tuż przed ucieczką, pod pomnikiem Jamesa Deana, Nico powiedziała, że kończy z chłopakami. Karolina źle zrozumiawszy tę wypowiedź jakiś czas później próbowała ją pocałować. Kiedy zrozumiała, że Nico nie interesują dziewczyny, poczuła się zakłopotana. W tym samym momencie do Los Angeles przybył Skrull Xavin, który miał nadzieję, że przez małżeństwo z Majesdanianką (Karolina) zakończy wojnę między ich rasami. Karolina zgodziła się na to. Po jej odejściu Nico czuła się bardzo przybita i samotna. W tym czasie zbliżyła się do Chase'a - na tyle, by go pocałować. Stein zareagował na to wściekłością, przypominając, że kocha Gert i nie pozwoli nikomu zniszczyć ich związku. W końcu oboje uznali, że najlepiej będzie zapomnieć o niezręcznej sytuacji.

Ogromnym ciosem dla całej drużyny była śmierć Gert z rąk wskrzeszonego Geoffreya Wildera. Szczególnie odbiło się to na Nico, która przeżyła to tym silniej, że Wilder początkowo chciał złożyć w ofierze właśnie ją. Do tego dziewczyny ostatnie chwile razem przeżyły skłócone - New Pride, chcąc doprowadzić do rozłamu w grupie, ujawnili zapis nowojorskiego pocałunku Chase'a i Nico. Szukając pocieszenia znalazła się w ramionach Victora, by później tworzyć z nim pozbawiony zobowiązań i jawnych uczuć pseudo-związek.

W tym samym czasie Chase chciał z pomocą Gibborim przywrócić ukochaną do życia, składając ofiarę z samego siebie. Wcześniej jednak postanowił spotkać się z (uprzednio odpowiednio unieruchomioną) Nico i opowiedzieć jej o wszystkim. Minoru uznała samobójczy pomysł przyjaciela za desperackie wołanie o pomoc i wraz z zespołem ruszyła w ślad za nim. W trakcie walki z Gibborim od zostania ich przekąską Nico ocalili Victor i Molly, a raczej ich wersja fastball special. Kiedy opanowano sytuację, Nico i Victor pocałowali się po raz pierwszy oficjalnie jako para.

Jackson, The Sensational Gungan

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.