Avalon » Biosy » Mesmero [Vincent Benson]

Mesmero [Vincent Benson]

Charakterystyka

Mesmero [Vincent Benson]
Name:
Mesmero [Vincent Benson]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Vincent Benson
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Tajna
Wzrost:
5'10" (175 cm)
Waga:
180 lbs. (81 kg)
Kolor włosów:
Zielone
Kolor oczu:
Żółte tęczówki otoczone żółtym
Zajęcie/zawód:
Zawodowy przestępca
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
Prawdopodobnie notowany
Stan cywilny:
Kawaler
Narodowość:
Amerykanin
Miejsce narodzin:
Nieznane
Znani krewni:
Matka (nie żyje)
Powiązania z grupami:
Demi-Men, Program Weapon X
Baza operacyjna:
Nieznana
Pierwsze pojawienie się:
Uncanny X-Men #49
Zdolności:
Mesmero posiada wyjątkowo potężne zdolności hipnotyczne. Wystarczy mu jedno spojrzenie w czyjeś oczy, aby zawładnąć swą ofiarą zupełnie. Vincent może dodawać oraz usuwać wspomnienia, tworzyć blokady psychiczne, wywoływać różne odczucia np. ból, a nawet całkowicie zmienić osobowość danej osoby.
Uwagi:
Vincent ma zieloną skórę. Podstawą zdolności Mesmero jest jego wiara w siebie. Gdy jej zabraknie jego moce przestają działać.Mesmero został pozbawiony zdolności podczas M-Day.
Biografia:
Niewiele jest wiadome o dzieciństwie Mesmero, oprócz tego, że już jako nastolatek lubił nadużywać swych zdolności. Inne dzieci odrabiały za niego prace domowe, a jeśli ktoś wszedł mu w drogę, nagle rozpalało się w nim pragnienie zaciągnięcia się do wojska.

Jak super-złoczońca zadebiutował pracując dla Magneto (który w rzeczywistości był robotem skonstruowanym i kierowanym przez Machinesmitha). Miał zebrać dla niego mutantów, którzy poprowadziliby jego armię androidów pozujących na przedstawicieli homo superior. Gdy Mesmero został rekrutowany przez "Magneto" pierwszym jego celem stała się Lorna Dane. Gdy jej moce władania nad magnetyzmem zostały sztucznie pobudzone do działania Vincent zahipnotyzował ją, by wierzyła, że Magneto to jej ojciec. Jednakże podczas konfrontacji z X-Men, których Lorna wcześniej poznała, efekt hipnozy zelżał i zielonowłosej udało się go przełamać. Mesmero i "Magneto" musieli salwować się ucieczką. Wkrótce potem Vincent i jego "pracodawca" zostali osaczeni przez Sentinele, wtedy hipnotyzer przekonał się, że pracował dla robota.

Jakiś czas później Mesmero zapragnął zemsty na studentach Xaviera. Używając swych mocy umieścił X-Men w cyrku. Dopiero interwencja Beasta [Który był wtedy członkiem Avengers i szukał przyjaciół, którzy nie dawali znaku życia - dop. Idanow] pozwoliła wyrwać się studentom Xaviera spod hipnotycznej kontroli. Przed wizytą w więzieniu uratowało Mesmero pojawienie się Magneto, który także miał na pieńku z X-Men.

Mesmero postanowił skończyć z przestępczym procederem i przeniósł się do Anglii, gdzie pracował jako hipnoterapeuta. Wkrótce jednak przestępczy świat dał o sobie znać. Rodzeństwo Fenris wytropiło Vincenta i Struckerowie zagrozili, że wydadzą go władzom, jeśli nie będzie dla nich pracował. Mesmero chcąc uratować własną skórę zahipnotywał członków Excalibur, aby go chronili. Nie kontrolował jednak Shadowcat która przebywała gdzie indziej, gdy przejął konrolę nad grupą. Kitty uwolniła swych przyjaciół i Excalibur pokrzyżowali plany Fenris. Mesmero został pokonany przez smoka Shadowcat, Lockheeda.

Wkrótce po tych wydarzeniach na trop Vincenta wpadli Dark Ridedrs. Według nich nie był godzien, aby żyć i słudzy Apocalypse'a dopadli go w jego apartamencie. Gauntlet postrzelił Mesmero, który spadł z wysokości kilku pięter. Jak się później okazało Vincent użył swych mocy, aby jego niedoszły zabójca myślał, że go zabił.

Ponownie Mesmero dał o sobie znać, gdy próbował przejąć kontrolę nad kanadyjskim Alpha Filght. Po krótkotrwałym sukcesie swej operacji Vincent ponownie musiał uciekać przed swymi "ofiarami".

Momentem przełomowym dla Mesmero było zasilenie szeregów reaktywowanego Programu Weapon X. Jego moce zostały usprawnione, teraz mógł kontrolować o wiele więcej osób naraz. Jedną z jego misji była obserwacja Marrow, która miała wstąpić do Programu, jako Junichi. Po wspólnie spędzonej nocy Vincent "objawił się" jej i od razu tego pożałował, gdyż Sahar dźgnęła go w szyję kościanym sztyletem. Jednak lekarzom Programu udało się odratować Mesmero i wkrótce był gotów do kolejnego zadania. Gdy do kwatery głównej Weapon X sprowadzono zbiegłego Sabretootha Dyrektor rozkazał założyć mu blokady psychiczne uniemożliwiające skrzywdzenie kogokolwiek z personelu Programu. Mesmero spisał się i Creed musiał być posłuszny, jednak do chwili. Tą "chwilą" była śmierć matki Vincenta, hipnotyzer nawet dzięki swym zdolnościom, które do tej pory nigdy go nie zawiodły, nie potrafił przedłużyć jej życia. Kryzys psychiczny doprowadził Mesmero do utraty zdolności, które opierały się na jego wierze w siebie. Uwolniony z psychicznej smyczy Sabretooth zbiegł. Dyrektor nie widząc już żadnego pożytku z pozbawionego mocy hipnotyzera kazał wysłać go do Neverland, obozu koncentracyjnego dla mutantów. Podczas transportu Rent Jackson uwolnił go i przywrócił wiarę w siebie, co sprawiło, że wróciły także, jego zdolności.

Mesmero pozbawiony mocy w wyniku M-Day stoczył się na dno. Szczęście uśmiechnęło się do niego, gdy poznał młodą kobietę, która po raz pierwszy w jego życiu pokochała jego też bez żadnej manipulacji. Były mutant postanowił zapomnieć o Mesmero i rozpocząć nowy etap w życiu jako Vincent.Idanow 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.