Avalon » Biosy » Longshot

Longshot

Charakterystyka

Longshot
Name:
Longshot
Prawdziwe imię i nazwisko:
Nieznane
Poprzednie pseudonimy:
The Lucky One
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Tajna
Wzrost:
6' 2" (186 cm)
Waga:
80 lbs (37 kg)
Kolor włosów:
Blond
Kolor oczu:
Niebieskie
Zajęcie/zawód:
Rebeliant, były kaskader i niewolnik
Klasa postaci:
Bioinżynieryjny wojownik
Status prawny:
Na Ziemi brak. W swym ojczystym świecie notowany m.in. jako zbiegły niewolnik
Stan cywilny:
Prawdopodobnie żonaty
Narodowość:
Freemen
Miejsce narodzin:
Niezidentyfikowany świat w innym wymiarze (Mojoświecie)
Znani krewni:
Nie dotyczy
Powiązania z grupami:
Exiles, X-Men, rebelianci Mojoświata
Baza operacyjna:
Międzywymiarowa baza Exiles
Pierwsze pojawienie się:
Longshot #1
Zdolności:
Pomimo dłoni jedynie z kciukiem i trzema palcami wygląd zewnętrzny Longshota nie różni się wcale od wyglądu normalnego człowieka. Różnice zaczynają się w budowie szkieletu. Longshot, niczym ptaki, ma pneumatyczne kości, czyli są one puste w środku. W połączeniu z muskulaturą normalnego humanoida daje mu to wręcz niezwykłą zwinność. Do jego "nadludzkich" zdolności należy psioniczne wpływanie na rachunek prawdopodobieństwa, aby uzyskać niezwykłe "szczęście" w swych działaniach. Korzystanie z tej zdolności objawia się rozbłyskiem lewego oka. Longshot potrafi także czytać myśli osoby, która dotykała dany przedmiot. Może on wyczuwać myśli i emocje, które ktoś odczuwał trzymając jakiś obiekt. Broń: W walce Longshot używa ostrzy, którymi rzuca z niezwykłą precyzją.
Uwagi:
Gdy Longshot używa swych mocy zmieniających prawdopodobieństwo na jego korzyść, to gdzieś (lub dla niego samego w niedalekiej przyszłości) jest generowany odwrotny efekt - nieszczęście, ktoś ma pecha.
Biografia:
W innym wymiarze istniał świat, gdzie ewoluowały poł-humanoidalne istoty nie posiadające kręgosłupów. Niemożność samodzielnego stanięcia w pozycji wyprostowanej skazała te stworzenia na życie w raczej prymitywnej cywilizacji. Te istoty mentalnie odbierały przekazy telewizyjne z Ziemi, które doprowadzały je do szaleństwa. Sytuacja zmieniła się, gdy narodził się mutant w obrębie tej rasy, Arize, który nie mógł "odbierać" ziemskiej telewizji. Jako wybitny naukowiec stworzył exo-szkielet, który umożliwił jego pobratymcom chodzenie w postawie wyprostowanej. Większość rasy zaczęła używać tych sztucznych kręgosłupów, lecz cześć odmówiła i z dotąd niewyjaśnionych przyczyn grupa zwana Spineless Ones [Bezkręgosłupowcy? - dop. podziwiający nieprzetłumaczalność angielskiego Idanow] stała się kastą rządzącą. Rządzący domagali się niewolników, którzy by za nich pracowali i Arize poprzez inżynierię genetyczną stworzył niewolniczą rasę.

Mitologia Spineless Ones ukazywała humanoidów z Ziemi jako demony, więc Arize stworzył niewolników na ich podobieństwo. W tajemnicy modyfikował kod genetyczny tak, aby jego twory miały poczucie własnej tożsamości i by dążyły do oswobodzenia się z niewoli. Ci, w przyszłości, znani jako Longshot oraz Quark zostali dodatkowo obdarzeni specjalnymi zdolnościami. Oni mieli poprowadzić przyszłą rebelię. Gdy Mojo "nabył" Longshota, pierwszą rzeczą jaką ten mu powiedział było "Do nikogo nie należę". Przyszły rebeliant był obsadzany w produkcjach swego właściciela jako kaskader. W tym samym czasie Arize wybrał wygnanie po tym jak odmówił Spineless Ones skonstruowania broni. Nie musząca pracować kasta rządząca, szybko uzależniła się od produkcji Mojo, który wkrótce zdobył kontrolę nad całym wszechświatem i zmienił jego nazwę na Mojoświat.

Śmierć przyjaciela Longshota w jednej z produkcji rozpaliła w nim żądzę buntu. Pchany gniewem i żalem odszukał swego stwórcę, Arize'a. Ten przyjął go z otwartymi ramionami i wyjaśnił, że Longshot ma wolną wolę i prawo do wolności. Zmotywowany przez Arize'a dołączył do grupy rebeliantów, wtedy otrzymał swe moce modyfikujące szczęście. Wraz z resztą byłych niewolników wzniecił powstanie, lecz zakończyło się ono fiaskiem, szczęście przez nich generowane kiedyś musiało się odwrócić. Longshot poznał smak wolności i za to publicznie wymazano mu pamięć. Rebeliant pomimo braku wspomnień nie dał za wygraną i udało mu się uciec. Na rozkaz Mojo za zbiegiem ruszył osobnik zwany Gog.

Uciekający Longshot przedostał się portalem międzywymiarowym na Ziemię. Siły szalonego tyrana podążyły za nim. Jeden z łowców, Magog syn Goga, zaprzyjaźnił się z rebeliantem i gdy jego ojciec wraz ze swymi ludźmi chciał złożyć w ofierze ziemskie dziecko, pomógł swemu nowemu przyjacielowi je uratować. Po tej wspólnej akcji ich drogi rozeszły się. Jakiś czas późnej Longshot przypadkowo wszedł na plan filmowy i przerwał kręcenie filmu. Zaproponowano mu posadę kaskadera u boku innej kaskaderki, Ricochet Rity.

Po fiasku ekipy Goga, za Longshotem została wysłana przez Mojo sześcioręka Spiral. Czasowa tancerka wprowadziła Ritę w śpiączkę, by dostać rebelianta. Gogowi i Magogowi w końcu udało się osaczyć Longshota, jednak przed pewną śmiercią uratowała rebelianta interwencja Dr Strange'a oraz osobnika zwanego Quark. Ten drugi także był rebeliantem walczącym z tyranią telewizyjnego szaleńca. Dzięki odczytaniu wspomnień nieprzytomnej Rity Longshot uzyskał informacje potwierdzające obecność Mojo na Ziemi. Dzięki pomocy Quarka i Strange'a rebeliant przypuścił udany szturm na cytadelę "żółtego spaślaka". Dyktator Mojoświata musiał ratować się ucieczką. Mojo i Spiral udało się uciec przez portal międzywymiarowy, lecz Longshot, Quark oraz Rita wyruszyli za nimi by wzniecić kolejne powstanie.

Na nowo rozpalona rebelia upadła, a Rita wpadła w ręce Mojo, który złączył ją na stałe ze swoim statkiem. Longshotowi ponownie udało się uciec na Ziemię (jego ucieczkę zaaranżował Mojo) ponownie tracąc przy tym pamięć [Ten to ma farta ;) - dop. "sorry-ale-musiałem" Idanow]. Rebeliant przez portal trafił wprost do Sali Ćwiczeń X-Men. To z pewnością nie był jego "szczęśliwy" dzień, gdyż za nim przedostała się chmura plazmy, która zamieniła wszystkich obecnych w dzieci. "Nowe" X-babies [x-dzieciaki - dop. staruszek Idanow] skierowały swe kroki wprost w łapy Mojo. Ten przywrócił X-Men właściwy wiek. Starsi studenci Xaviera pod kontrolą Mojo starli się z New Mutants. Młodszym kolegom na szczęście udało się uwolnić spod kontroli "żółtego spaślaka" i pomogli w tym samym X-Men. Wspólnie pokonali Mojo i zmusili Spiral by odesłała studentów Xaviera do domu.

Po wydarzeniach w Mojoświecie Longshot został przyjęty do X-Men, pozostał przez jakiś czas w drużynie, był u ich boku m.in. podczas "Inferno" oraz "Fall of the Mutants". Podczas pobytu na australijskim pustkowiu [Tam przez pewien czas w dawnej bazie Reavers stacjonowali X-Men - dop. tańczący z kangurami Idanow], pomiędzy Longshotem a Dazzler nawiązał się romans. Jego drogi z grupą rozeszły się gdy postanowił wrócić do Mojoświata.

Na pewien czas słuch o rebeliancie zaginął. Odmieniło się to gdy goniony przez Spiral i ludzi Mojo wpadł do domu Lili Cheney. Teleporterka próbowała teleportować siebie, Longshota oraz Dazzler w bezpieczne miejsce, lecz cała trójka wylądowała w Mojoświecie. Tam nie mając innego wyjścia rozpoczęli nową rebelię, która tak jak wszystkie inne, została zdławiona. Longshot i Lila wpadli w ręce Mojo. Dazzler wyruszyła na Ziemię, by prosić X-Men o pomoc. Alison padła jednak ofiarą zdrady, gdyż jej teleporter Meek teleportował studentów Xaviera wprost w ręce Mojo. X-Men zostali "obsadzeni" w "Czarodzieju z krainy Oz" i zmuszeni do walki pomiędzy sobą. Z Dazzler, której udało się zbiec, skontaktował się Mojo [II], Sequel [Kontynuacja - dop. telemaniak Idanow]. Z jego pomocą Alison wraz X-Men, którzy zdołali się uwolnić spod kontroli mentalnej, wdarli się do siedziby Mojo. Longshot zadał ostatni cios wieloletniemu tyranowi. Wraz ze swą ukochaną, Dazzler, pozostał w Mojoświecie, by wychować jeszcze nienarodzone dziecko [Nie zostało wyjaśnione co stało się z ich dzieckiem. Przy następnym spotkaniu z X-Men Phoenix nie wyczuła w ciele Alison drugiego życia - dop. Idanow].

Rządy Mojo [II] okazały się być równie złe, nowy władca wydał rozkaz stracenia wszystkich powiązanych jakkolwiek z Mojo. Longshot uratował w tym czasie Major Domo, wieloletniego współpracownika dawnego tyrana.

Powrót Mojo rozpoczął upadek Mojoświata. Dawny tyran obalił Mojo [II] i by zagwarantować sobie rządy stworzył dziecięce wersje złoczyńców z linii czasowej "Age of Apocalypse" - Apocalypse'a, Holocausta, Dark Beasta oraz Sugar Mana. Według Dazzler, której udało się zbiec na Ziemię, te nowe x-dzieciaki, nie mając żadnych zahamowań, zniszczyły cały Mojoświat. Wśród ofiar ponoć znalazł się także Longshot jednak Alison nie mogła potwierdzić czy jej mąż zginął.

Okazało się, że prowadził on kolejną rebelię przeciwko Mojo i po raz kolejny został pojmany. W sukurs przyszli mu podróżujący pomiędzy rzeczywistościami Exiles. W ostatecznym rozprawieniu się z Mojo przeszkodził im Timebroker i Longshot ponownie musiał w pojedynkę stawić czoło swemu arcyspasionemu wrogowi. W końcu Exiles udało się "wykupić" Longshota od Mojo w zamian za przekazy na żywo z niezliczonej ilości alternatywnych rzeczywistości. Naprawiaczom kontinuum były potrzebne unikalne zdolności Longshota, które miały pomóc w walce z Proteusem. Choć nie pamiętał poprzedniego spotkania nimi rebeliant chętnie im pomógł, jego niesamowite szczęcie neutralizowało zdolność Proteusa do zmieniania rzeczywistości. Gdy to zagrożenie zostało zażegnane Longshot pozostał w szeregach wiecznie zapracowanych Exiles.Idanow 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.