Avalon » Biosy » Quicksilver [Pietro Maximoff]

Quicksilver [Pietro Maximoff]

Charakterystyka

Quicksilver [Pietro Maximoff]
Name:
Quicksilver [Pietro Maximoff]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Pietro Maximoff
Poprzednie pseudonimy:
Magnusson, Son of M, Pietro Frank, Mateo Maximoff
Uniwersum:
616
Tożsamość:
powszechnie znana
Wzrost:
6’ (180 cm)
Waga:
175 lbs. (79 kg)
Kolor włosów:
białe/srebrne
Kolor oczu:
niebieskie
Zajęcie/zawód:
członek Avengers (obecnie), (poprzednio) detektyw, agent operacyjny federalnych służb Stanów Zjednoczonych, spadkobierca tronu rodu Magnusa, członek królewskiego rodu Inhumans, dowódca milicji, terrorysta
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
notowany
Stan cywilny:
kawaler
Narodowość:
Amerykanin/ Transianin
Miejsce narodzin:
Góra Wundragore, Transia, Europa
Znani krewni:
Wanda Maximoff (siostra), Luna Maximoff (córka), Crystal (była żona), Magda Lensherr(biologiczna matka, nie żyje), Anya Lensherr (przyrodnia siostra, nie żyje), Vision (były szwagier), Black Bolt (były szwagier), Maximus (były szwagier), Medusa (była szwagierka), Thomas Shepherd (Speed, bratanek), William Kaplan (Viccan, bratanek), Marya Maximoff (matka adopcyjna, nie żyje), Django Maximoff (adopcyjny ojciec, nie żyje), Magneto (przybrany ojciec)
Powiązania z grupami:
Avengers Unity Division(obecnie), (dawniej) X-Factor , Avengers Academy, Mighty Avengers, G.R.A.M.P.A, Rodzina Królewska Inhumans, Knights of Wundagore, Brotherhood of Evil Mutants, Genoshan Cabinet, West Coast Avengers, Avengers
Baza operacyjna:
Avengers Mansion, Manhattan, Nowy Jork (obecnie), (poprzednio) Serval Industries, Virginia; Avengers Compound, Los Angeles, Infinite Avengers Mansion, Zamek High Evolutionary’ego,
Pierwsze pojawienie się:
X-Men #4
Zdolności:
Podstawową, mutacyjną zdolnością Quicksilvera jest możliwość poruszania się z nieludzką szybkością, dorównującą prędkości światła. W swojej szczytowej formie, Pietro potrafił prześcignąć nawet pioruny ciskane przez Thora, a także wprawić w ruch molekuły swojego ciała, by przenikać przez niektóre przedmioty.

Wszystkie fizyczne i psychiczne aspekty jego ciała dostosowane są do działania w nawet najbardziej ekstremalnych prędkościach. Organizm Pietra wykorzystuje niemal sto procent wartości odżywczych spożywanych przez niego pokarmów i napojów (dla porównania, organizm przeciętnego człowieka wykorzystuje niewiele ponad 25%).

Organy wewnętrzne, kości, mięśnie i ścięgna Quicksilvera, wzmocnione przez nieznane substancje, wytrzymują ogromne przeciążenia bez najmniejszego uszczerbku. Równie odporne są jego oczy oraz skóra.

Zarówno zmysły, jak i umysł Maximoffa działają znacznie szybciej niż u przeciętnego człowieka. Pietro potrafi błyskawicznie określić stopień niebezpieczeństwa, przeanalizować dany problem, a także stworzyć odpowiednią strategię do jego rozwiązania.
Uwagi:
Po rozwinięciu odpowiedniej prędkości, Maximoff bez problemu porusza się po wodzie.

Na Pietra nie działają żadne trucizny, używki ani narkotyki. Bardzo szybka przemiana materii powoduje niemal natychmiastowe wydalanie tego typu związków chemicznych z organizmu, bez szkodliwych efektów dla organizmu. Ma to także swoje wady. Znane ludziom medyczne terapie w wypadku Quicksilvera również nie przynoszą zamierzonego efektu. Jedyną efektywną formą leczenia Maximoffa jest medycyna Inhumans.

Przez lata pracy nad zdolnościami, brat Wandy nauczył się kilku przydatnych sztuczek.

Jedną z nich jest zdolność niszczenia obiektów za pomocą stworzenia wibracji o odpowiedniej częstotliwości, przez miarowy ruch pojedynczymi częściami ciała.

Podobnie, jak Scarlet Witch, Quicksilver przejawia objawy choroby umysłowej. Przez długi okres czasu zmagał się z depresją, jest też dobrze znany ze swojej porywczości, krnąbrności, burzliwego temperamentu i pewnego stopnia niestabilności emocjonalnej.
Biografia:
Od niedawna, pochodzenie Pietra i jego bliźniaczej siostry Wandy jest sprawą wysoce problematyczną. Przez wiele lat uważano, że są oni potomkami Magneto – przywódcy pierwszego Broterhood of the Evil Mutants, nemezis X-Men, oraz romskiej kobiety, Magdy. Jeszcze przed narodzinami bliźniaków, Magda, niemogąca pogodzić się z wojowniczą naturą swojego partnera, postanowiła czym prędzej od niego odejść. Schronienie znalazła w Transi – jednym z fikcyjnym krajów gdzieś na Bałkanach. Zamieszkała w eksperymentalnej cytadeli na zboczach góry Wundagore.

Opiekę nad nią sprawowała Bova, humanoidalna, genetycznie zmodyfikowana krowa, jeden z tworów istoty znanej High Evolutionary. To właśnie Bova była przy narodzinach dzieci i to także ona została wyznaczona przez Magdę na ich matkę, kiedy Cyganka, dręczona strachem przed gniewem Magnusa, uciekła w góry i zamarzła.

Humanoid nie długo trudził się tym zadaniem. Pozostając lojalnym swojemu twórcy, przekazał niemowlęta pod pieczę samego High Evolutionary’ego. Ten zaś zobowiązał się do znalezienia im rodziny zastępczej. Wybór padł na Django i Maryę Maximoff, cygańską parę, która w wyniku zawieruchy II Wojny Światowej straciła dwójkę swoich potomków. Romowie zgodzili się wychować sieroty, a w dowód wdzięczności, mimo rewelacji na temat ich pochodzenia, bliźnięta zachowały ich nazwisko.

Zdolności Pietro ujawniły się w wieku dojrzewania, kiedy uratował siostrę przed atakiem rozwścieczonych wieśniaków na tabor cygański z którym podróżowali. Osamotnione, niepotrafiące zrozumieć pochodzenia nadnaturalnych sił, bliźnięta wędrowały przez kilka lat po Europie, żyjąc bez określonego celu.

Ich pierwszemu spotkaniu z Mistrzem Magnetyzmu towarzyszyły dramatyczne wydarzenia. Wanda, niepotrafiąca poskromić swoich mocy, niemal spaliła niewielkie miasteczko, w którym akurat przebywali. Zabobonni mieszkańcy chcieli zabić dziewczynę, uważając, że jest ona czarownicą. Gdyby nie interwencja Magnusa, rodzeństwo spłonęłoby na stosie.

Wdzięczne za ratunek, bliźnięta zgodziły się dołączyć do pierwszego składu Brotherhood of Evil Mutants - terrorystycznej organizacji przewodzonej przez Magneto. W tamtym okresie czasu wielokrotnie przyszło im się mierzyć z X-Men, a także sabotować starania Charlesa Xaviera podjęcia dialogu pomiędzy Homo Sapiens i Homo Superior. Kres kariery przestępczej położył Stranger – adwersarz, który pokonał Magnusa, wysyłając go w pozaziemską przestrzeń. Pozbawione charyzmatycznego przywódcy, Braterstwo implodowało.

Rozpad przestępczej organizacji zbiegł się w czasie z niecodzienną ofertą Steve’a Rogersa. Captain America zaproponował rodzeństwu członkostwo w zupełnie nowym składzie Avengers. Wespół z Hawkeyem, mutanci mieli zastąpić "elitę ziemskich herosów", którzy, z sobie znanych powodów, postanowili wziąć urlop. Zarówno opinia publiczna, jak i członkowie założyciele mieli wątpliwości, czy trójka byłych kryminalistów nie nadszarpnie dobrego imienia organizacji, jednak "Cap's Kooky Quartet" okazał się równie skuteczny, co jego poprzednicy. Było to nie lada osiągnięcie, bowiem temperamentny i niechętny podporządkowaniu się krystalicznie czystemu przywódcy Quicksilver wielokrotnie wdawał się w konflikt nie tylko z Rogersem, ale i równie krnąbrnym Bartonem.

W przeciwieństwie do Wandy, Pietro nie potrafił sobie poradzić z ciągłą niechęcią ze strony społeczeństwa. Rozgoryczony postrzeganiem mutantów jako zagrożenia, lawirował pomiędzy Magneto, a Avengers. Niezależnie jednak, po której stronie barykady akurat stał, zawsze robił wszystko, by chronić siostrę. Przykładem tego jest walka z międzywymiarowym podróżnikiem Arkonem, który zapragnął pojąć Scarlet Witch za żonę. Tylko dzięki połączonym siłom Quicksilvera, Toada i Avengers udało się uratować Wandę przed ślubem. Po zażegnaniu niebezpieczeństwa, młody Maximoff na dobre opowiedział się po stronie Mścicieli.

Troska o siostrę stała się też powodem niemałego konfliktu, kiedy Wanda zapałała uczuciem do syntezoidalnego cyborga Visiona. Quicksilver oficjalnie potępił ich relację. Niechęć do tego, nieludzkiego, zdaniem Maximoffa, związku była na tyle poważna, że dopiero telepatyczna interwencja Moondragon sprawiła, iż Pietro wreszcie zaakceptował wybór siostry.

Jednak członkowstwo w grupie zrzeszającej najpotężniejszych bohaterów Ziemi wiązało się z nie lada niebezpieczeństwem. Podczas walki z Sentinelami, Pietro został poważnie ranny i tylko medyczna pomoc Crystal, członkini królewskiego rodu Inhumans zapobiegła tragedii. W trakcie miesięcy żmudnej rekonwalescencji, uzdrowicielka zakochała się w swoim pacjencie. Nie minęło dużo czasu, a para wzięła ślub w malowniczej scenerii Himalajów, gdzie znajdowała się ukryta osada Inhumans. Na huczne wesele przybyli nie tylko Avengers, ale także dumni krewni Crystal oraz Fantastyczna Czwórka.

Ze związku Pietra i Crystal narodziła się Luna, pierwszy znany przypadek istoty obdarzonej genami zarówno Inhumans, jak i Homo Superior. Mniej więcej w tym samym czasie, Magneto dowiedział się, że jest biologicznym ojcem bliźniąt. Informacja ta okazała się fałszywa dopiero wiele lat później, kiedy Wanda, za pomocą bardzo specyficznego zaklęcia, odkryła iż Maximoffów nic nie łączy z Mistrzem Magnetyzmu. Jednak w tamtym czasie, ojcostwo Erica wydawało się niepodważalne. Przywódca wrogich ludzkości mutantów przybył do kryjówki Attilan, żądając, by Pietro ponownie przyłączył się do jego terrorystycznej krucjaty. Białowłosy młodzieniec, zaskoczony i przerażony rewelacjami, odmówił "ojcu", wytykając mu hipokryzję i brutalność.

Magneto pozostawił więc Inhumans w spokoju, a Quicksilver, niezainteresowany powrotem do społeczności superbohaterów, stanął na czele czegoś na kształt milicji obywatelskiej, pilnującej porządku w himalajskiej kryjówce. Było to jednak stanowisko zupełnie niepotrzebne, bowiem Inhumans nie mieli konfliktogennego usposobienia, ceniąc sobie życie w spokoju i harmonii z przyrodą.

Na jego nieszczęście, Pietrem zainteresował się Maximus, psychopatyczny brat Black Bolta. Pretendent do tronu postanowił przejąć kontrolę nad umysłem mutanta. Jego machinacje doprowadziły do rozpadu związku z Crystal, a także wystąpieniu Maximoffa przeciwko Avengers, tym razem ramię w ramię z członkami organizacji Zodiac.

Gdy spisek Maximusa wyszedł na jaw, oswobodzony Quicksilver postanowił opuścić osadę Inhumans. Decyzję przyspieszył fakt, że mimo jego starań oraz królewskiego rozkazu samego Black Bolta, małżeństwo z Crystal nie przetrwało. Matka Luny zakochała się bowiem w superbohaterze znanym jako Black Knight.

Nieszczęśliwy Pietro postanowił zagłuszyć smutki nawałem obowiązków. Oprócz nieformalnego członkostwa w West Coast Avengers, Maximoff przyjął ofertę Havoka, dołączając tym samym do wspieranego przez rząd Stanów Zjednoczonych grupie X-Factor.

Ostatnią próbę ratowania związku podjął, gdy Black Knight "definitywnie" opuścił świat 616. Szczęście Crystal nie trwało długo, bowiem Onslaught przeniósł ją do kieszonkowego świata Franklina Richardsa.

Ziemią opuszczoną przez większość Avengers ponownie zainteresował się High Evolutionary. Zaproponował on nawet Quicksilverowi objęcie przewodnictwa nad małą grupą swoich najdoskonalszych dzieł, zwaną Knights of Wundragore. Pietro przyjął ofertę, wykorzystując "rycerzy" do walki z rosnącą przestępczością. Jego kariera przywódcy zakończyła się, gdy bohaterowie niespodziewanie powrócili na Ziemię. Jednak większym ciosem dla samego Maximoffa była decyzja Crystal o odejściu od niego, bowiem, jak sama stwierdziła, nie potrafiła wybrać pomiędzy mężem, a Black Knightem, który również, o dziwo, znalazł się we "właściwej" rzeczywistości.

Kolejnym, nietypowym zadaniem, z jakim zmierzył się Quicksilver, była infiltracja szeregów mutantów, którzy przenieśli się na wyspę Genoshę. Po samozwańczym ogłoszeniu się władcą wyspy, Magneto począł przyjmować na teren nowopowstałej wspólnoty wszystkich przedstawicieli rasy Homo Superior. Pietro, wspólnie z córką Magneto, Polaris, skutecznie szpiegował poczynania Mistrza Magnetyzmu, do czasu, kiedy Magnus starł się z oddziałem Mścicieli. Wtedy to na jaw wyszły prawdziwe intencje Maximoffa. Rozczarowany Eric wygnał „syna”, a ten, aż do czasu „upadku Avengers” lawirował pomiędzy różnymi grupami bohaterów, zaliczając gościnne występy w X-Factor, czy X-Men, którym to pomógł pokonać Apocalypse’a.

Gdy wyszło na jaw, że za rozpadem Avengers stoi Scarlet Witch, Pietro postanowił pozostać na zrujnowanej Genoshy, by zająć się niezrównoważoną psychicznie siostrą. Jednakże nie zerwał całkowicie kontaktów ze światem. To właśnie on odkrył, że New Avengers oraz X-Men debatują nad ostatecznym rozwiązaniem problemu, jakim była potęga Wandy. Przerażony perspektywą egzekucji, Maximoff błagał Erica o interwencję. Ten jednak odmówił.

Zawiedziony bezradnością ojca, Quicksilver przekonał siostrę, że jest na tyle potężna, by odmienić nie tylko swój los, ale historię całej planety. Tym samym stał się mimowolnym architektem rzeczywistości "House of M".

W finałowej batalii przeciwko zjednoczonym siłom „przebudzonych” bohaterów, Pietro był jednym z dowódców obrony Genoshy. Jednak, kiedy Layla Miller „przebudziła” samego Magneto, ten, w porywie gniewu, zmiażdżył „syna” resztkami Sentinela. Do zdrowia przywróciła go Wanda, tuż przed wypowiedzeniem pamiętnego zaklęcia, które raz na zawsze zmieniło historię mutantów.

Swój udział w całej tragedii przypłacił nie tylko utratą mocy, ale także głęboką depresją spowodowaną świadomością ogromu szkód, jakie uczynił całej rasie Homo Superior. Choroba była na tyle poważna, że podczas starcia ze Spider-Manem, nadal wściekłym po tym, co go spotkało w odmienionej rzeczywistości, Pietro rzucił się z dachu. Przeżył upadek, lecz jego obrażenia były tak rozległe, że ponownie potrzebował pomocy Crystal.

Kiedy wreszcie wyzdrowiał, Quicksilver doszedł do wniosku, że nie jest w stanie poradzić sobie z życiem zwykłego, szarego człowieka. Zdesperowany posunął się nawet do błagania Black Bolta o pozwolenie na poddanie się Terriginezie, procesowi, dzięki któremu Inhumans "przebudzają" swoje zdolności. Król jednak odmówił, twierdząc, że Terrigineza zarezerwowana jest dla członków jego ludu czystej krwi, nie zaś dla pozbawionych mocy mutantów.

Mimo sprzeciwu, Pietro nie poddał się. Dzięki pomocy żony udał się do świętych jaskiń, gdzie poddał się działaniu terrigenowej mgły. Rytuał nie przyniósł jednak spodziewanego efektu. Zrezygnowany Maximoff wrócił do swojej komnaty, gdzie powitała go jego starsza wersja. Quicksilver z przyszłości wyjaśnił natychmiast zaskoczonemu mutantowi, że proces, któremu się poddał, dał mu zupełnie nowe możliwości. Co więcej, przedstawił mu utopijny plan odkupienia swoich win. Według "przyszłego" Pietra, terrigenowa mgła mogła zadziałać na każdego mutanta, raz na zawsze usuwając skutki zaklęcia Wandy.

Początkowo, cel wydawał się szczytny na tyle, że usunął w cień kradzież świętych kryształów. Jednakże szybko stało się jasne, że jest to rozwiązanie nieprzemyślane, niedoskonałe, o skutkach ubocznych, których szkodliwość znacznie przewyższa pozytywy misji. Okazało się, że u części mutantów, jak chociażby Callisto, "zwrot mocy" wiąże się z katastrofalnymi problemami zdrowotnymi. Quicksilver zdawał się tego nie zauważać. Ogarnięty obsesją odkupienia swoich win, zamierzał zgromadzić wszystkich pozbawionych mocy mutantów i im pomóc. Pomysłu nie potrafił wyperswadować mu nawet Magneto. Ich dyskusja przerodziła się w bójkę, podczas której Eric został niemal zakatowany przez „syna”. Dopiero interwencja Luny nieco uspokoiła porywczego mutanta.

Niestety, pragnienie naprawienia błędów było tak silne, że popchnęło go do naprawdę desperackich kroków. Niedługo później, gdy zawieruchą związaną z kradzieżą kryształów terrigenowych zainteresowały się służby federalne, wyszło na jaw, że Pietro uzależnił się od tych swoistych "kąpieli" w mgle. Robił to na tyle intensywnie, że po pewnym czasie jego ciało zaczęło absorbować samą substancję, dzięki czemu stał się żywym przekaźnikiem mocy kryształów. Jednak nowe zdolności w połączeniu z pogłębiającą się depresją były prawdziwą mieszanką wybuchową. Na domiar złego, pierwszą osobą, jakiej przywrócił moce był przestępca znany jako Reaper. Nie dziwne więc, że opinia publiczna zaczęła postrzegać go jako chodzące niebezpieczeństwo.

Jedyną osobą, która wyciągnęła do niego rękę w tamtym okresie był Hank Pym. Wspólnie z Visionem pomogli Quicksilverowi uporać się z demonem Chthonem, przez pewien czas kontrolującym ciało Pietra. Wypędzenie demona spowodowało również remisję zaklęcia Wandy. Jego mutacyjne moce wróciły. Maximoff, na powrót dążący do udowodnienia wszystkim, że jest godnym noszenia miana superbohatera, wszystkie swoje siły wkładał w pomoc nowo utworzonym Mighty Avengers. Nie grzesząc jednak cierpliwością, stwierdził, że doskonałą okazją do jak najszybszego odzyskania dobrego imienia były wydarzenia z "Secret Invasion". Po inwazji Skrulli zaczął twierdzić, że jest jednym z bohaterów zastąpionych przez zmiennokształtnych kosmitów. Prawdziwy Hank Pym wespół z Visionem wkrótce odkryli prawdę, ale wysłuchawszy swoistej spowiedzi mutanta, zgodzili się nie ujawniać jej innych, wierząc w chęć zmiany brata Scarlet Witch. Prócz tej trójki, sekret poznała także Luna, która obiecała, że nie wyjawi tajemnicy ojca, ale przysięgła, iż nigdy więcej się do niego nie odezwie.

Nie mogąc przekonać do siebie córki, Quicksilver skupił się na odbudowywaniu relacji z Wandą. To właśnie on pomógł Young Avengers uratować siostrę z rąk Doctora Dooma i to także on postanowił pomóc swojemu bratankowi, Speedowi, lepiej kontrolować mutacyjne zdolności. Co więcej, będąc wdzięcznym oryginalnemu Ant-Manowi za okazane mu zaufanie, Pietro przyjął posadę nauczyciela w Avengers Academy. Tam nawiązał bliską relację z Finesse, jedną z uczennic, której udało się odkryć kłamstwo Maximoffa. Początkowo szantażowała nauczyciela, pragnąc za wszelką cenę nauczyć się od niego wszelkich sztuczek, jakie ten poznał będąc członkiem Brotherhood. Jednakże konfrontacja z Magneto sprawiła, że porzuciła te plany, uświadamiając sobie, jaki ogrom wysiłku Pietro wkłada w pracę nad sobą.

Kiedy wybuchł konflikt pomiędzy Avengers i X-Men, Pietro jednoznacznie opowiedział się po stronie Mścicieli. Wziął nawet udział w pierwszej bitwie na plaży Utopii, samotnie stając do walki przeciwko Magneto.

Po zakończeniu wojny i wybuchu narodzin nowej fali mutantów, Quicksilver napotkał problem zupełnie innego rodzaju. W jednym z podrzędnych barów wdał się w bójkę z Polaris, którą uważał (jak się niedawno okazało, mylnie) za swoją przyrodnią siostrę. Na prośbę Havoka rozpoczął prywatne śledztwo, zakończone w budynku należącym do Serval Industries. Prezes tego gospodarczego konglomeratu, Harrison Snow, zaproponował mutantowi miejsce w nowo utworzonym zespole X-Factor, finansowanym przez przedsiębiorstwo. Otrzymawszy zgodę Polaris, Pietro przyjął ofertę, stając się pełnoprawnym członkiem zespołu. W trakcie przygód drużyny, Maximoffowi udało się wreszcie nawiązać nić dialogu z ukochaną córką.

Powodem ocieplenia się ich stosunków, była konferencja prasowa zorganizowana przez Fatale, na której Pietro po raz pierwszy publicznie przyznał się do kłamstwa o byciu zastąpionym przez Skrulla. Oświadczył, że osobą, która odpowiada za wszystkie troski, jakie spotkały mutantów przez ostatnie lata jest on sam. Mimo ujawnienia tych rewelacji, pozostali członkowie X-Factor nie zgodzili się, by Pietro odszedł z drużyny.

Kiedy na świecie rozpętała się "World War Hate", to właśnie grupa X-Factor zapobiegła wybuchowi wojny atomowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a resztą świata. Po zażegnaniu niebezpieczeństwa, które rozpoczęło się równie niespodziewanie, jak skończyło, Quicksilvera odwiedził Magneto. Mistrz Magnetyzmu wyjaśnił, że Wanda padła ofiarą własnego zaklęcia, odwracającego moralność o sto osiemdziesiąt stopni. Wiedziony chęcią pomocy siostrze, Pietro, po raz pierwszy od dłuższego czasu, zgodził się na współpracę z Magnusem. Dwaj mutanci znaleźli Scarlet Witch w Latverii, gdzie skutecznie stawiała opór oddziałowi Avengers zwołanemu naprędce przez Valerię Richards.

Starcie pomiędzy łaknącą zemsty mutantką, a jej bratem i „ojcem” okazało się o wiele bardziej brzemienne w skutki niż ktokolwiek zakładał. Wanda, wykorzystując swoje mutacyjne zdolności i tkwiący w niej magiczny potencjał, stworzyła zaklęcie, które miało w bardzo bolesny sposób zakończyć życie pozostałych członków jej rodziny. Jednak jedyną osobą, która ucierpiała w jego wyniku, był Pietro. Tym samym, rodzeństwo Maximoff dowiedziało się, że niemal przez całe życie trwało w kłamstwie.

Masowy morderca i terrorysta, którego bliźnięta uważały za swojego ojca, tak naprawdę nie miał z nimi nic wspólnego.

Quicksilver przetrwał tylko dzięki pomocy braci Drumm i Victora von Dooma. Doctor Voodoo przełamał moc czaru Wandy, a duchowa esencja jego brata, Daniela, opanowała ciało Scarlet Witch, powstrzymując masakrę stolicy Latverii.

Kiedy powyższa trójka zdjęła zaklęcie z odmienionych bohaterów, przywracając ich kompasy moralne na właściwe tory, Pietro zdecydował się odejść z X-Factor. Zrobił to, by całkowicie poświęcić się poszukiwaniom odpowiedzi na pytanie "kim jest jego prawdziwy ojciec?", które, jak sam przyznał, stało się jego obsesją.

Autor: Kminek

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.