Avalon » Biosy » Zero [Kenji Uedo]

Zero [Kenji Uedo]

Charakterystyka

Zero [Kenji Uedo]
Name:
Zero [Kenji Uedo]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Kenji Uedo
Uniwersum:
616
Tożsamość:
tajna
Wzrost:
zmienny
Waga:
zmienna
Kolor włosów:
czarne
Kolor oczu:
jedno brązowe z żółtą tęczówką, drugie żółte z czarną tęczówką
Zajęcie/zawód:
architekt
Klasa postaci:
mutant
Status prawny:
nienotowany
Stan cywilny:
kawaler
Narodowość:
Japończyk
Miejsce narodzin:
Tokio, Japonia
Powiązania z grupami:
X-Men, Five Lights
Baza operacyjna:
San Francisco, Utopia
Pierwsze pojawienie się:
Generation Hope #1
Zdolności:

Kenji ma nieograniczone zdolności dowolnej przemiany swojego ciała. Ponieważ Zero nie posiada ani kości, ani organów wewnętrznych, może całkowicie wydłużać, skracać, a nawet rozciągać na poziomie molekularnym. W trakcie zmiany może łączyć się z innymi materiałami i wzmacniać je. Ciało Kenji'ego cechują nieograniczone zdolności regeneracyjne.

Uedo, poprzez dotyk, potrafi przesłać mentalne wiadomości w postaci obrazów lub całych projekcji. Działa to tylko w jedną stronę, Kenji nie potrafi przejmować obrazów z umysłów dotykanych przez niego osób.
Biografia:

Zanim mutacyjne zdolności Kenji'ego diametralnie zmieniły jego życie, młody Japończyk pracował w Tokio jako wzięty artysta. Wszystko zmieniło się podczas pierwszej manifestacji mocy Uedo, której nie udało mu się kontrolować. Ciało młodzieńca zaczęło rozrastać się i niszczyć okoliczne budynki.

Żaden z X-Manów, którzy przybyli do Tokio, nie potrafił poradzić sobie z Japończykiem. Rogue nie była w stanie wchłonąć mocy Kenji'ego, a Hope nie znalazła się na tyle blisko, by go dotknąć. Wolverine zamierzał zabić Uedo, ale w ostatniej chwili, córka Cable'a skopiowała moce Zero i dotknęła go jedną ze sztucznie wytworzonych macek. Kenji wrócił do swojej ludzkiej postaci, co było dowodem, że udało mu się zapanować na nową mocą.

Kiedy Kenji zdecydował się pozostać na Utopii, nic nie wskazywało na to, by dogadał się z nowymi znajomymi. Przerażony swoimi zdolnościami, odseparowywał się od reszty, odnosząc się do nich z rezerwą.

Podczas akcji w Berlinie, to Zero uratował resztę przyjaciół, otaczając ich warstwą ochronną swojego ciała i łącząc się z dzieckiem, umożliwiając urodzenie "Szóstego Światła".

W przerwie między misjami, Kenji zaprzyjaźnił się z Gabrielem i Laurie. Z błękitnoskórą mutantką zamierzali odkryć, co tak naprawdę stało się między "Światłami", a Hope, kiedy ta druga ustabilizowała ich moce.

Po samobójstwie "Siódmego Światła", Kenji zamierzał zabić grupę ludzi odpowiedzialnych za rozpaczliwy krok nowego mutanta, jednak w ostatniej chwili został powstrzymany przez Wolverine'a.

Po wydarzeniach Schizm pozostał na Utopii, biorąc czynny udział w misjach grupy, a także zgłaszając wniosek o dołączenie do niej No-Girl. Co więcej, użył swego ciała jego systemu podtrzymującego życie, kiedy kontener, w którym umieszczony był mózg Marthy, został zniszczony.

Autor:
Kminek

Ostatnia aktualizacja:
30.12.2011

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.