Avalon » Biosy » Velocidad [Gabriel Cohuela]

Velocidad [Gabriel Cohuela]

Charakterystyka

Velocidad [Gabriel Cohuela]
Name:
Velocidad [Gabriel Cohuela]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Gabriel Cohuela
Uniwersum:
616
Tożsamość:
tajna
Kolor włosów:
brązowe
Kolor oczu:
czarne
Zajęcie/zawód:
uczeń
Klasa postaci:
mutant
Status prawny:
nienotowany
Stan cywilny:
kawaler
Narodowość:
Meksykanin
Miejsce narodzin:
Mexico City
Powiązania z grupami:
X-Men, Five Lights
Baza operacyjna:
San Francisco, Utopia
Pierwsze pojawienie się:
Uncanny X-men #527
Zdolności:

Początkowo wydawało się, że Gabriel posiada moce identyczne jak Quicksilver. Jednakże, dokładniejsze badania wykazały, że Velocidad wcale nie posiada nadludzkiej prędkości (w przeciwnym wypadku potrafiłby biegać po wodzie). Okazało się, że Gabe posiadł umiejętność ograniczonej manipulacji czasem. Młodzieniec bez problemu potrafi spowolnić czas wokół siebie, samemu pozostając poza wpływem swojej zdolności. Dzięki temu potrafi poruszać się z nieprawdopodobną prędkością. Jego moc wiąże się jednak z ryzykiem. Za każdym razem, kiedy jej używa, traci cząstkę swojego życia.
Uwagi:

Kiedy moce Gabriela się uaktywniły, chłopak nie potrafił nad nimi zapanować. W ciągu jednego dnia potrafił postarzeć się o kilka miesięcy. Dopiero dotyk Hope ustabilizował jego zdolności.
Biografia:

Gabriel urodził się w bogatej rodzinie Cohuelo i całą swoją młodość spędził w Meksyku. Jego mutacyjne moce uaktywniły się kiedy chłopak kończył liceum. Gabe zaczął poruszać się z nieprawdopodobną prędkością, pozostając przez dłuższy czas nieuchwytny dla oka. Dopiero Psylocke namierzyła go telepatycznie i razem z Cecilią Reyes udały się, by zbadać obecność kolejnego mutanta po M-Day. Razem z Hope udały się do Mexico City, gdzie przyszywana córka Cable'a ustabilizowała dotykiem moc zadziwionego Meksykanina. Podobnie jak pozostałe "Światła", Gabe podążył za swoją wybawicielką, którą wkrótce uratował, kiedy dziewczyna uparła się, by wziąć udział w akcji ratunkowej w Tokio. Ta odwdzięczyła się pocałunkiem, który był początkiem ich wspólnej fascynacji.

Po wydarzeniach Schizm okazało się, że Gabriel jest poważnie ranny w nogę. Podczas pobytu w szpitalu spotkał Pixie, która również musiała się wykurować. Dwójka młodych mutantów zaczęła ze sobą flirtować, na czym nakryła ich Hope. Gabriel oberwał najpierw od panny Summers, a potem od skrzydlatej mutantki. Obie dziewczyny, śmiertelnie obrażone, przestały się odzywać do Velocidada, ale znalazły między sobą nić porozumienia. Hope zaproponowała nawet, by Pixie dołączyła do zespołu, na co ta chętnie przystała.

Gabriel wyjaśnił później Kenji'emu, że zrobił to wszystko, bo obawiał się, że jego życie umknie w jednej chwili, a on nic z niego nie wyniesie. Zdradził też, że starzeje się w zastraszającym tempie i nie wie ile jeszcze będzie w stanie wytrzymać. Mimo to, jego stosunki z resztą "Świateł" (zwłaszcza z Teonem) pozostają napięte.

W Pakistanie, gdzie wraz z Hope i przyjaciółmi udał się w pogoni za kolejnym "światłem" (którym okazał się Sebastian Shaw po praniu mózgu zafundowanym przez Emmę Frost), jego zdolności, do których podpiął się Zero, pozwoliły mutantom przetrwać wybuch bomby.

Autor:
Kminek

Ostatnia aktualizacja:
30.12.2011

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.