Avalon » Biosy » Summers, Hope

Summers, Hope

Charakterystyka

Summers, Hope
Name:
Summers, Hope
Prawdziwe imię i nazwisko:
Hope Summers
Poprzednie pseudonimy:
Mutant Messiah, Messiah Child, Hub, Throat Slicer, Little Girl, Little Momma, Master
Uniwersum:
616
Tożsamość:
tajna
Wzrost:
5'6" (168 cm)
Waga:
106 lbs. (48 kg)
Kolor włosów:
rude
Kolor oczu:
zielone
Zajęcie/zawód:
uczennica
Klasa postaci:
mutant
Status prawny:
nienotowana
Stan cywilny:
panna
Narodowość:
Amerykanka
Miejsce narodzin:
Cooperstown, Alaska
Znani krewni:
Nathan Summers (przyszywany ojciec), Scott Summers (przyszywany dziadek), Alex Summers (przyszywany wuj), nienazwani rodzice, reszta rodziny Summersów
Powiązania z grupami:
X-Men, Five Lights
Baza operacyjna:
San Francisco, Utopia
Pierwsze pojawienie się:
X-Men vol.2 #205
Zdolności:

Hope posiada kilka niezależnych od siebie mocy. Jej podstawową umiejętnością jest przejmowanie mocy innych mutantów poprzez obserwację (nie musi ich dotykać, w przeciwieństwie do Rogue). Podczas swojej działalności z X-Men, mogła bez trudu skopiować promienie optyczne Cyclopsa, telekinezę swojego przyszywanego ojca, czy nawet zdolności Zero. Po skopiowaniu mocy, Hope może do niej wrócić w dowolnym momencie. To czyni ją jedną z najpotężniejszych mutantów w świecie Marvela.

Do mutagenicznych zdolności można także zaliczyć "aurę Phoenix" – Hope jest prawdopodobnie kolejnym telepatą z nieskończonymi zdolnościami psychokinetycznymi.

Podczas odnajdywania kolejnych "Świateł", Hope wykazała zdolność kontroli nad mocami innych mutantów. Dziewczyna potrafiła uspokoić niekontrolowane moce i podświadomie nauczyła wszystkich panowania nad nimi. Co więcej, z każdym z nich stworzyła specyficzną więź, dzięki której stała się przywódczynią grupy.
Uwagi:

Hope, wychowywana przez Nathana, przeszła dokładne przeszkolenie bojowe, które obejmuje walkę wręcz, perfekcyjną obsługę broni palnej i umiejętności przetrwania w ekstremalnych warunkach.

Hope nie wie praktycznie nic o swoich rodzicach. Jedyną wskazówką jest tylko nazwisko zabitej matki – Louise Spalding. Dziewczyna stara się odnaleźć wszelkie informacje na jej temat.
Biografia:

Od momentu narodzin, Hope stała się wyjątkową istotą, przez jednych kochaną, przez drugich nienawidzoną. Dziewczyna stała się symbolem nowej ery mutantów, wielu zaczęło czcić ją jak nowego Mesjasza.

Wszystko przez to, że dziewczynka urodziła się jako pierwszy mutant po M-Day, wydarzeniu, które miało stać się początkiem końca "dzieci atomu". Potencjał noworodka był tak silny, że Cerebra, która go wykryła, eksplodowała chwilę potem. Zaskoczeni i podekscytowani X-Men niezwłocznie udali się do Cooperstown, gdzie natrafili na Purifiers, również zamierzających przejąć dziecko. Tym samym potwierdziły się przewidywania niektórych, którzy twierdzili, że nowonarodzony mutant stanie się cennym atutem w brutalnej walce między zwalczającymi się organizacjami. Według wierzeń, noworodek miał się stać mesjaszem, nie tylko dla mutantów, ale całej rasy ludzkiej. Wersja Purifiers zakładała, że dziecko jest antychrystem, który doprowadzi świat do kolejnej wojny między mutantami, a ludźmi. Ten nurt myślowy podzielał Bishop, dla którego przyszła wojna była przeszłością. Chcąc zapobiec takiemu rozwojowi wypadków, także włączył się w walkę, planując zamordować nowego mutanta. Na szczęście dla niemowlęcia, na miejscu pojawił się Cable, który w porę uratował je z pożogi.

Wkrótce jednak, dziewczyna została porwana przez Marauders i dostarczona przed oblicze Mister Sinistera (a tak naprawdę Mystique udającą Essexa). Tam, Raven wymusiła na Rogue dotknięcie dziecka, które, ku ogólnemu zdziwieniu, nie tylko przeżyło, ale uzdrowiło Marie.

Po uratowaniu Rogue i dziecka przez X-Men, Scott zadecydował, by Nate zajął się noworodkiem. Cable zabrał małą w przyszłość, nie wiedząc, że jego śladem podążył Bishop.

W przyszłości, Natan poślubił kobietę o imieniu Hope, która stała się przyszywaną matką dla dziewczynki. Po walce z Bishopem, wehikuł czasu Cable'a był uszkodzony, więc Nate nie mógł przenieść się do "teraźniejszości". Jednakże, nawet w New Liberty (miejscu, gdzie Nate znalazł azyl dla siebie i dziecka) przestało być bezpiecznie. Kompleks zaatakowały insekty, których inwazja całkowicie zniszczyła tą część Ameryki Północnej. W tym czasie "dziecko z Cooperstown" miało siedem lat. Mimo tak młodego wieku, dziewczynce udało się uratować swoich przyszywanych rodziców z rąk przywódcy przeciwników. Wtedy też Cable dowiedział się, że za atakiem najprawdopodobniej stoi Bishop, ogarnięty żądzą zamordowania małej. Syn Cyclopsa zdecydował zwiększyć środki bezpieczeństwa, jednak bezskutecznie. Podczas zmiany warty, jego żona została zastrzelona i zmarła na rękach załamanego Cable'a. Kiedy Nate zabrał dziewczynkę do kościoła, by po pogrzebie pomodlić się za duszę kobiety, pastor zapytał jak mała ma na imię. Nathan bez wahania przyznał, że nazywa się Hope Summers, na cześć swojej zmarłej matki.

Wkrótce jednak Hope została porwana przez Stryfe'a, współpracującego z Bishopem. Dziewczynka musiała obserwować, jak szalony duplikat jej ojca torturuje Warpatha. Na szczęście, wkrótce przybyła reszta X-Force, ratując zarówno ją, jak i Indianina. Po zakończeniu walk, dziewczynka chciała pozostać w linii czasowej X-Manów, bowiem zaprzyjaźniła się z X-23. Cable nie chciał się na to zgodzić i siłą zaciągnął ją do tunelu czasoprzestrzennego. Dziewczynka wyrwała się opiekunowi i trafiła do innych czasów, na dwa lata tracąc kontakt z Summersem.

Przez okres rozłąki, Hope przeżyła swoją pierwszą miłość. Zakochała się w Emilu Spence, jednym z podopiecznych Stryfetroopers. Kiedy Cable wreszcie ją odnalazł, nie cofnął się podszyć pod Stryfe'a, by uratować córkę. Nieumyślnie rozdzielił ją z ukochanym, odlatując na statku Ensabahnur I. Przekonany przez Bishopa Emil pomógł "żywej baterii" odnaleźć mutantów, jednak w porę Hope wyjaśniła mu całą sytuację. Spence ukradł Lucasowi jego termonuklearną broń i ostatecznie poświęcił się, by zniszczyć nowe insekty z the Brood.

Po tych wydarzeniach, Hope zdecydowała, że jest gotowa do powrotu do właściwej linii czasowej. Nate zgodził się, jednak, zanim wrócili do X-Men, musieli pokonać Bishopa, który był w posiadaniu jedynego sprawnego wehikułu czasu. W pewnym momencie walki, Lucas niemal zabił dziewczynę, jednak w tym samym momencie jej mutageniczne zdolności uaktywniły się i, dzięki telekinezie, zmieniła trajektorię wycelowanego w nią lotu pocisku. Po tym wydarzeniu rozpoczął się szaleńczy pościg przez czas i przestrzeń, zakończony przez Cable'a, który ostatecznie wysłał Bishopa w 67 000 rok naszej ery.

Kiedy Hope i jej ojciec dotarli wreszcie do x-posiadłości, zostali zaatakowani przez Smiley Faces. Dzięki tej walce, Bastion dowiedział się, że powrócił mesjasz. Wysłał do walki swoich Purifiers, w porę powstrzymanych przez X-Men. Nightcrawler miał zabrać Hope i Rogue na Utopię, a Wolverine z resztą Alpha Team mieli pomóc wystawionemu jako przynętę Cable'owi pokonać Bastiona. Wróg jednak wyczuł podstęp i udał się na Utopię. Tam pokonał najpierw Marie, a potem powalił Kurta. Teleporter, wykorzystując resztki sił, poświęcił się, pozwalając, by Bastion przebił go na wylot. Wtedy Kurt ostatkiem sił telepoertował się i Hope do Utopii. Przed śmiercią od ran i wycieńczenia powiedział Hope, że w nią wierzy.

Śmierć Nightcrawlera nie zakończyła jednak walki z Bastionem. Nieustępliwy robot wysłał przeciwko Hope samonaprawiające się Sentinele, dostosowujące swój styl walki do indywidualnych zdolności każdego mutanta. W trakcie walki, Cable zdecydował się na drastyczne rozwiązanie. Ruszył w przyszłość, by przeprogramować wrogów, co pozwoliłoby zniszczyć ich w teraźniejszości. Sytuacja skomplikowała się, kiedy do akcji wkroczyło X-Force. By zapewnić im bezpieczny powrót, Nate poświęcił własne życie.

Śmierć ojca wpłynęła na moce Hope. Zdolności dziewczyny wybuchły z nową siłą, tak wielką, że Summers była w stanie pokonać w pojedynkę nie tylko Bastiona, ale też jego towarzyszy – Graydona Creeda i Stephena Langa. Po zakończonej walce pochowała metalowe ramię Natana i zapadła w trzydziestogodzinny sen.

Wkrótce potem, Cerebra odkryła kolejnego mutanta. Doctor Strange zasugerował, że to powrót Hope zainicjował nową falę mutantów. Summers, razem z X-Men, zaczęła poszukiwania nowych "Świateł". Żaden z nowopowstałych homo superior nie potrafił kontrolować swojej mocy, dopóki Hope jej nie ustabilizowała. Po zgromadzeniu całej piątki, córka Cable'a została nieformalną przywódczynią nowej grupy. Szczególnie mocne więzy połączyły ją z Teonem "Primalem" Macikiem, który traktował dziewczynę jako swoją "właścicielkę".

Po wydarzeniach w Berlinie i narodzinach "Szóstego Światła", Hope brała udział w procesie, który przesądził o tym, by Primal pozostał na Utopii. W tym samym czasie zaczęło ją łączyć "coś więcej" z Gabrielem, ale kochliwy Meksykanin zepsuł rokujący związek krótkim romansem z Pixie.

By odreagować trudy codziennego treningu na Utopii, Laurie i Idie zabrały Hope na zakupy. Tam, cała trójka została zaatakowana przez Crimson Commando, które porwało Summers. Dziewczyna została uratowana przez Logana, który wreszcie wyznał, dlaczego tak długo jej unikał. Powodem była obawa Wolverine'a przed nawiązaniem jakiegoś bliższego kontaktu z Hope, mając w perspektywie ewentualny obowiązek uśmiercenia dziewczyny, gdyby stała się tym, co przepowiadał Bishop. Hope bardzo dojrzale uszanowała to.

Podczas "Fear Itself", Hope pomogła X-Manom pokonać Kuurtha. Dzięki połączeniu mocy innych mutantów, Summers była w stanie zerwać z głowy Marko hełm zapewniający mu ochronę przed telepatycznymi atakami.

Po tym jak Idie wymordowała członków Hellfire Clubu, Hope pokłóciła się z Laurie. Summers obwiniała przyjaciółkę o to, że Transonic nie umiała powstrzymać Nigeryjki przez zabójstwem. Błękitnoskóra zauważyła, że żaden z mutantów nie jest podobny z charakteru do Hope i że dziewczyna oddziałuje na nich w nienaturalny sposób.

Następnie Hope wraz ze swoją drużyną udała się do Pakistanu w poszukiwaniu nowego mutanta, którym okazał się Sebastian Shaw po zafundowanym mu przez Emmę Frost praniu mózgu. Nieświadomi jego tożsamości nastolatki, postanowiły zabrać mężczyznę na Utopię.

Autor:
Kminek

Ostatnia aktualizacja:
30.12.2011

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.