Avalon » Biosy » Banshee [Sean Cassidy]

Banshee [Sean Cassidy]

Charakterystyka

Banshee [Sean Cassidy]
Name:
Banshee [Sean Cassidy]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Sean Cassidy
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Powszechnie znana
Wzrost:
6' (180 cm)
Waga:
170 lbs. (76 kg)
Kolor włosów:
Blond-rude
Kolor oczu:
Niebiesko-zielo
Zajęcie/zawód:
Poszukiwacz przygód, (były) dyrektor Massachusetts Academy, (były) agent Interpolu, prywatny detektyw, przestępca
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
Nienotowany
Stan cywilny:
Wdowiec
Narodowość:
Irlandczyk
Miejsce narodzin:
Zamek Cassidych, Irlandia
Znani krewni:
Maeve Rourke Cassidy (żona - nie żyje), Thomas (Black Tom Cassidy, kuzyn), Theresa Rourke (Siryn, córka)
Powiązania z grupami:
Generation X, X-Men, Muir Islanders, Interpol, Factor Three, X-Corps
Pierwsze pojawienie się:
Uncanny X-Men #28
Ostatnie pojawienie się:
X-Men: Deadly Genesis #2
Śmierć:
X-Men: Deadly Genesis #2
Zdolności:
Sean posiadał niezwykłą zdolność modulacji swojego głosu. Jego potężne fale soniczne umożliwiały mu nie tylko latanie, ale także pozwalały niszczyć wszystko co mu stanie na drodze. Odpowiednie zmienienie częstotliwości sprawiało, że "trafiony" człowiek nie był rozerwany na strzępy, lecz jedynie tracił przytomność.
Uwagi:
Uwagi: Długotrwałe używanie zdolności mogło poważnie nadwerężyć struny głosowe Seana.
Biografia:
Sean Cassidy urodził się w Irlandii jako spadkobierca małej fortuny oraz siedziby rodu Cassidych. Po zakończonych studiach w Dublinie, zapragnął czegoś ciekawszego i wstąpił do Interpolu, międzynarodowej organizacji ścigającej najgorszych przestępców. Ukrywając swe mutacyjne zdolności przed otoczeniem Cassidy doszedł do rangi inspektora. Podczas swej służby w Interpolu, Banshee'emu udało się pochwycić seryjnego mordercę Arkady'ego Rossowitcha, osobnika, który w przyszłości stał się Omegą Red. W czasie gdy Sean brał udział w tajnej misji, jego żona Maeve dowiedziała się, że jest w ciąży. Gdy urodziła córeczkę Theresę, z jej mężem nadal nie można było nawiązać kontaktu. W trakcie odwiedzin u rodziny w Irlandii Północnej, Maeve zginęła podczas wybuchu bomby podłożonej przez terrorystów. Jako, że Theresy nie udało się odnaleźć, także uznano ją za zmarłą. W rzeczywistości córeczkę Seana z miejsca zdarzenia zabrał jego kuzyn Tom Cassidy, który nie mógł znieść, że to nie jego wybrała na męża Maeve. Black Tom sam był mutantem i uważał, że u Theresy także rozwiną się mutacyjne zdolności, które on będzie mógł wykorzystać do swoich niecnych planów.

Po powrocie z misji na Seana czekały straszne wieści o nagłej śmierci żony. Jego przełożeni postanowili nie informować go o śmierci nowonarodzonej córeczki by oszczędzić mu dalszych cierpień. Sean, by zapomnieć o bólu, rzucił się w wir pracy. To jednak na długo nie wystarczyło i Cassidy wkrótce odszedł z Interpolu. Po pewnym okresie porzucił działalność detektywa-wolnego strzelca oraz nowojorskiego policjanta i zajął się działalnością przestępczą. Seanem zaczęła się interesować organizacja Factor Three. Dla nich mutacyjne moce Cassidy'ego w połączeniu z jego znajomością systemu instytucji egzekwujących prawo były cennym nabytkiem. Sean został zmuszony do współpracy poprzez nałożenie mu opaski z materiałem wybuchowym. Oprócz tego, Banshee'go (taki nadano mu kryptonim) przydzielono pod nadzór Ogre'a, który miał dopilnować posłuszeństwa Irlandczyka wobec Changelinga i tzw. Mutant Mastera. W szeregach Factor Three Sean stanął mimowolnie po drugie stronie barykady.

Los uśmiechnął się do Banshee'go gdy ten i Ogre wykonywali misję w Nowym Jorku. Tam zostali pojmani przez Charlesa Xaviera i jego X-Men. Profesor X dezaktywował opaskę Seana mentalnym pociskiem i tym samym wyzwolił go spod władzy Factor Three. Wdzięczny za pomoc Sean wyjawił X-Men wszystkie dostępne mu informacje na temat więżącej go organizacji. Wkrótce jednak został ponownie pochwycony przez swoich byłych "pracodawców". Ponowna interwencja X-Men wyzwoliła go a podczas bitwy Banshee dowiedział się, że Mutant Master tak na prawdę był kosmitą.

Sean następne miesiące spędził w Nashville. Tam został rekrutowany przez Charlesa Xaviera do X-Men by zmierzyć się z Żyjącą Wyspą Krakoa. Banshee pozostał X-Manem i wraz kolegami z zespołu zmierzył się z Mosesem Magnum w Kraju Kwitnącej Wiśni. W trakcie finałowej walki Sean zapobiegł zniszczeniu całej Japonii, lecz wtedy mocno nadwerężył struny głosowe. Jego moce soniczne wydawały się być na zawsze utracone. Po wydarzeniach związanych z pokonaniem Proteusa, Sean postanowił pozostać na dobre na Wyspie Muir z Moirą McTaggert.

Po chwilowym dołączeniu do X-Men by walczyć z Arcade'em, Banshee wraz z zespołem zmierzył się z Black Tomem oraz Juggernautem. Parę złoczyńców wspomagała Theresa pod pseudonimem Siryn. Dziewczyna pomagała swemu "wujowi", gdyż czuła się zobowiązana tak robić. X-Men pokonali Toma i Caina, a Sean w końcu dowiedział się, że ma córkę. Theresa postanowiła pozostać u boku swego nowoodkrytego ojca.

Nieoczekiwanie moce Cassidy'ego zostały przywrócone przez jednego z Morlocków, którzy na Wyspie Muir odszukali azyl po "Masakrze Mutantów". Sean musiał stanąć do walki, gdy Reavers zaatakowali wyspę. Po tych wydarzeniach wybrał się wraz Forge'em by odszukać X-Men, którzy zginęli w Dallas. Wkrótce wraz ze Storm i Gambitem został pojmany przez władze Genoshy. Krótko po wydarzeniach, które rozegrały się na Asteroidzie M, Sean ze złamaną szczęką postanowił odszukać Moirę. Dr McTaggert popadła w depresję po tym jak wyszły na jaw jej modyfikacje genomu Magneto.

Ponownie Banshee wkroczył do akcji, gdy zaatakowali Phalanx. Wraz z Jubilee, Sabretoothem i Emmą Frost poprowadził on nową generację mutantów do boju przeciw techno-organicznym istotom. Po zakończonej walce Sean został dyrektorem w Szkole dla Młodych Talentów, którą przeniesiono do Massachusetts Academy Emmy Frost.

Po stracie Synch i Moiry, dla Banshee'ego rozpoczął się spadek po równi pochyłej. Szkoła została zamknięta, więc Irlandczyk wrócił do ojczyzny i tam zaczął wlewać w siebie ogromne ilości alkoholu. O dziwo kilka tygodni później Sean stał się zupełnie innym człowiekiem. Pozbierał się i założył paramilitarną organizację X-Corps działającą w Europie. Przy pomocy Multiple Mana szybko rozbudował infrastrukturę i rekrutował mutantów powszechnie znanych jako złoczyńców: Avalanche'a, Bloba oraz Mastemind [II]. Zdziwienie X-Men wywołał cel powołania organizacji, X-Corps siłą miało rozwiązywać konflikty wywołane przez mutantów. Co gorsza do tych celów Sean używał przestępców, których kontrolowała uwięziona Mastermind [II]. Do organizacji udało się przeniknąć Mystique i uwolniła ona córkę Masterminda. To spowodowało, że inni złoczyńcy odzyskali w pełni kontrolę nad sobą i zaczęli niszczyć Paryż. W tym samym czasie, w siedzibie X-Corps, Raven Darkholme poderżnęła gardło Seanowi. Na szczęście mutanci szerzący chaos w Paryżu zostali pokonani przez X-Men, a Banshee'go uratował przed pewną śmiercią Abyss. Organizacja X-Corps upadła równie szybko jak powstała.

Lekarzom udało się odratować Seana. Podczas wydarzeń House of M był jednym z Marauders, którzy nieskutecznie próbowali pojmać Nocturne i Juggernauta w Anglii.

Po M-Day na prośbę Beasta Sean przeszukiał resztki Wyspy Muir w poszukiwaniu wskazówek, gdzie mógł podziać się profesor Xavier. Tam Banshee wiedziony przez ducha Moiry MacTaggert natrafił na jej wideo-pamiętnik jeszcze sprzed czasu zanim on wstąpił do X-Men. To co znalazł było tak ważne, że wolał dostarczyć to osobiście do Instytutu. Jednakże w drodze do Westchester na kursie kolizyjnym jego komercyjnego lotu pojawił się skradziony Blackbird X-Men. Sean próbował zniszczyć go swoim sonicznym krzykiem, lecz to się nie powiodło i oba samoloty eksplodowały zabijając go na miejscu. W testamencie nagranym na kasetę wideo Sean zapisał swojej córce Theresie zamek rodziny Cassidy.Idanow 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.