aktualności

 
 
Recenzja komiksu - Deadpool tom 3 Deadpool kontra Sabretooth

2019-09-17 10:14:52 - Dengar

Niestety, poprzedni tom przygód Pyskatego Najemnika nie wypadł najlepiej, dlatego chętnie sięgam po ten komiks z nadzieją, że tym razem przeczytam coś ciekawszego i lepiej napisanego. No i tu nasuwa się istotne pytanie: czy Duggan się postarał? Poprzedni tom niestety niewiele – jeśli nic – nie wnosił do fabuły, tym razem może będzie inaczej. Sprawdźmy.

Recenzja komiksu - Deadpool tom 3 Deadpool kontra Sabretooth

Recenzja komiksu - Fale [AvalonPlus]

2019-09-16 09:01:51 - Rodzyn

Już patrząc na okładkę Fal czułem, że będzie to historia, która przynajmniej graficznie mnie do siebie przekona. I nie myliłem się, bo w środku znalazłem prostą, subtelną kreska, która w połączeniu z oszczędnością w palecie barw okazała się być cudownie wciągająca w przedstawioną na łamach kart tej powieści historię.

Recenzja komiksu - Fale

Katalog postaci wznowienie - cz. 7

2019-09-15 10:46:44 - Avalon

W części siódmej literki, ponownie obejmiemy dwie literki, dokańczając F oraz zaczynając G. Z tej okazji, przyjdzie wam się zapoznać z min. dwoma wcześniejszymi Foolkillerami(trzeci został zaprezentowany jakiś czas temu). Władcą jednej z krain, asgardiańskiego świata umarłych. Znanym z dziesięciu prac Herculesa, Geryonem. Właściwym królem trolli z Asgardu. Przyjaciółką Misty Knight z dzieciństwa, którą oczywiście musiało spotkać jakieś nieszczęście. Komiksowego odpowiednika, izraelskiego showmana, którego ktoś w Marvelu definitywnie był fanem. A także jedną z ostatnich nabytków do grupy X-Men, który był jedynie tymczasowy i raczej już go więcej nie zobaczymy. Jak masę innych późniejszych członków popularnych grup, jak teraz o tym myślę. Czy już kiedyś o tym nie wspomniałem? Trudno, nic się pod tym względem nie zmienia, więc mogę się powtarzać.

Komentarze: czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Tetris. Ludzie i gry [AvalonPlus]

2019-09-13 06:58:07 - Rodzyn

Gdy usłyszałem, że Marginesy sięgną po komiks autorstwa Boxa Browna, była to dla mnie jedna z najlepszych zapowiedzi tego roku. Twórca ten zaciekawił mnie zarówno swoim prostym stylem rysunku jak i stylem prowadzenia narracji przy okazji komiksowej biografii wrestlera Andre the Giant (recenzje sprzed paru lat znaleźć możecie nawet na Avalonie). Dlatego kolejna tego typu historia od razu mnie zaciekawiła. Czy potrafi jednak stworzyć równie dobrą biografię nie człowieka, a gry?

Recenzja komiksu - Tetris. Ludzie i gry

Komentarz do Absolute Carnage #1

2019-09-13 06:40:30 - Dengar

No dobra… To było dobre! Powiedziałbym, że to świetny komiks, lecz było w nim kilka rzeczy, które trochę raziły mnie w oczy, dlatego sprawiedliwie musiałem nieco obniżyć ocenę. Niemniej jednak trzeba przyznać, że Donny Cates napisał udany numer. Jednak musimy się nieco w niego zagłębić.

Naleśnikomania (vol.2) #4 Jak przestałem się martwić i znienawidziłem X-Men

2019-09-13 06:40:27 - Demogorgon

Rozmowa ze znajomymi. Oboje to sporzy fani komiksów ale nigdy nie mogłem ich wciągnąć w Marvela. Dyskusja schodzi na Ms. Marvel. Oboje stwierdzają, że próbowali czytać tę serię. Przyjaciele powiedzieli im, że nie wymaga znajomości reszty świata Marvela. Słowa z którymi się zgadzam. Zawsze uważałem, że to jeden z tych komiksów, które są najbardziej przystępne dla nowych odbiorców. Moi rozmówcy mieli odmienne zdanie. Problemy zaczęły się bardzo wcześnie, gdy pojawił się Wolverine. A po nim Medusa, która z niezrozumiałego dla nich powodu miała swoje królestwo tuż obok Nowego Yorku. Ale akurat gdy Kamala została do tego miejsca porwana, Medusy tam nie ma. Jest jakiś dziwny rogaty facet. W międzyczasie się jeszcze Loki przyplątał. I agent Coulson. A potem pojawia się wielka planeta która ma się zderzyć z Ziemią. Na którym to etapie ta dwójka znajomych wysiadła.

Naleśnikomania (vol.2) #4 Jak przestałem się martwić i znienawidziłem X-Men

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na grudzień 2019

2019-09-12 18:07:51 - źródło: Egmont.pl

Ledwo co pokazaliśmy Wam zapowiedzi Egmontu na jesienne miesiące tego roku, wydawca ujawnił szczegółowe dane premier na grudzień. Ostatni miesiąc roku upłynie pod znakiem niezaciekawego eventu Inhumans kontra X-Men. Za to w klasyce dorwać będzie można drugi tom przygód Kapitana Ameryki od Brubakera. Grudzień to także premiera kolejnego numeru Star Wars Komiks z następnym rozdziałem z życia Darth Vadera oraz Marvel Komiks dla najmłodszych fanów uniwersum Marvela. 

Komentarze: czytaj dalej...

Rafał z piwnicy #4 Malibu, Marvel i komiksy na wygnaniu

2019-09-12 14:10:11 - Redakcja

Po wakacyjnej przerwie Rafał powraca z kolejnym tekstem, tym razem skupiając się na najnowszej inkarnacji drużyny Exiles. Czy warto było śledzić ich przygody?

Droga do Absolute Carnage

2019-09-12 12:32:24 - Redakcja

Donny Cates namieszał w świecie symbiontów pisząc Venoma. W najlepsze trwa jego komiksowy event „Absolute Carnage”. Ale zanim o nim napiszemy, warto omówić zeszyty wprowadzające nas w jego klimat.

Nadciaga "Incoming!" kolejny event Marvela

2019-09-11 07:40:11 - Rodzyn - źródło: Bleeding Cool

Marvel po kilkunastu dniach teasowania, w końcu ogłosił, czym będzie event Incoming!. Będzie one-shotem, antologią komiksów, które domkną wątki z tegorocznych komiksów i zapowiadającą wydarzenia na 2020 rok. Stąd wśród twórców m.in. Jonathan Hickman, Jason Aaron i Donny Cates. 

Komentarze: czytaj dalej...

bios

 
 
Thing [Ultimate]
Thing [Ultimate]

Benjamin Grimm pierwszą walkę w swoim życiu stoczył tuż po narodzinach, kiedy okazało ...

czytaj dalej...

twórca

 
 
Grant Morrison

Powyższy wstęp chyba najlepiej oddaje osobowość ekscentrycznego Szkota. Choć ...

czytaj dalej...

saleschart

 
 
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.