aktualności

 
 
Recenzja komiksu - Ms Marvel tom 6 II wojna domowa

2019-11-22 09:11:59 - Pochodnia Fandomu

Kiedy w świecie Marvela rozpoczęła się II wojna domowa między Kapitan Marvel i Iron Manem, zawitała ona również do Jersey City, miasta Ms. Marvel. Jako osobie, która nosi imię i kolory Carol, Kamali zostaje powierzona dość spora część odpowiedzialności za pokazanie Carol i jej strony konfliktu w dobrym świetle. Czy Kamala temu podoła?

Recenzja komiksu - Głowa do góry, Sunny! [AvalonPlus]

2019-11-21 20:57:53 - Rodzyn

Sunny dość niechętnie swoje wakacje musi spędzić z dziadkiem mieszkającym na Florydzie. Jednak lato początkowo nie wydaje się być tak kolorowe jak planowała. Otaczają ją bowiem głównie sami emeryci i ciężko tam o większe atrakcje dla dziecka. Poznaje Buzza, który to wprowadza ją w komiksowy świat. Dzięki niemu przeżyje kilka małych przygód, chociażby ratując koty mieszkańców ośrodka.

Najlepsze odcinki Spider-Man The Animated Series

2019-11-19 18:05:09 - Sobb

Chcesz zrobić sobie powtórkę ze Spider-Man The Animated Series i chcesz obejrzeć tylko te najciekawsze z odcinków? Z pomocą przychodzi Sobb, który wybiera kilka jego zdaniem najlepszych historii w tym animowanym serialu. 

Komiksowe Legendy: Ja mógł wyglądać szósty sezon Spider-Man TAS?

2019-11-19 17:32:51 - Redakcja

Kultowy serial animowany z lat 90., który wychował pokolenie fanów superbohaterskich historii, miał 65 odcinków. Szósty sezon produkcji, na który liczył John Semper Jr., showrunner serialu, nigdy nie powstał ze względu na konflikt między producentem Avi Aradem i szefową Fox Kids, Margaret Loesch. Po latach Semper Jr. ujawnił, jakie miał plany na dalsze przygody Pająka. Piszemy o nich w dzisiejszej odsłonie Komiksowych Legend.

Spider-Man The Animated Series z dzisiejszej perspektywy

2019-11-19 16:39:39 - Sobb

Dokładnie dwadzieścia pięć lat temu w amerykańskich telewizorach zadebiutował serial Spider-Man: The Animated Series, kultowa produkcja, która zawitała niewiele później także do Polski, stając się częścią dzieciństwa wielu przyszłych fanów Marvela. Jak ta animacja prezentuje się po tylu latach? Jeden z naszych redaktorów postanowił to sprawdzić

Recenzja komiksu - Deadpool tom 5 II wojna domowa

2019-11-18 16:36:43 - Dengar

Wade Wilson, lepiej znany jako Deadpool jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych postaci komiksowego uniwersum Marvela. I nic dziwnego, że jego solowa seria doczekała się tie-inu do kolejnego większego eventu jakim jest II Wojna Domowa. Jak pojawienie się przewidującego przyszłość Inhumana i rozłam w społeczności superbohaterów wpłynie na Deadpoola i jego drużynę? Przeczytamy, zobaczymy. Prawda?

Recenzja komiksu - Deadpool tom 5 II wojna domowa

It's Morphin Time #11 GO GO Power Rangers cz. 3 Color Swap

2019-11-17 19:33:38 - Hawk

Shattered Grid wciąż rozbrzmiewa echem w głównej serii Mighty Morphin Power Rangers od BOOM! Studios, tym czasem w GO GO piątka naszych bohaterów wolna jest od wciąż okrytych tajemnicą zmian jakie nastąpiły po ponownym poskładaniu rzeczywistości do kupy.  Nie oznacza to jednak, że będziemy się tutaj nudzić. W czasie, kiedy w głównej serii rozgrywały się dramatyczne wydarzenia z Beyond the Grid, tutaj naszym bohaterom przychodzi się zmierzyć z pozornie nieco bardziej kameralnym zagrożeniem. Przed nami cztery zeszyty pełnych miksowania kolorowych strojów. Kwintesencja Power Rangers, czyli lata dziewięćdziesiąte w pigułce. Zanim przejdziemy do omówienia tych paru zeszytów, dorzucimy do puli jeszcze jeden i zgodnie z obietnicą zabierzemy was z powrotem do szkoły.

Recenzja komiksu - Star Wars: Agent Imperium: Żelazne Zaćmienie

2019-11-17 19:26:13 - Dengar

Świat Gwiezdnych Wojen – szczególnie tych nazywanych obecnie Legendami – był niezwykle rozbudowany i nie chodzi tu tylko o różnorodność postaci, planet czy obcych ras. Chodziło mi o wykorzystywane tu motywy, mieliśmy chociażby książki z zombiakami. Więc czy zaskoczy kogoś, że ktoś pokusił się przenieść Jamesa Bonda do tego uniwersum?

Katalog postaci wznowienie - cz. 16

2019-11-17 00:09:40 - Avalon

W szesnastej odsłonie katalogu, zapraszam do zapoznania się z jakże wyrazistymi postaciami pokroju: członków dość nieszczęśliwej rodziny wampirów, zastępcą jednego z mniej znanych przestępców, sobowtórem Madame Hydry, nie członkiem Wrecking Crew, jednym z agentów Skrulli, który jednak nie wziął udziału w Secret Invasion, jak również arcywrogiem Captain Marvel/Pulsar/Photon/Spectrum. Marvel mógłby się wreszcie zdecydować, nad definitywnym pseudonimem dla Monici i pozostać z nim na stałe, bo te ciągłe zmiany, naprawdę utrudniają jej przebicie się do świadomości masowej.

Komentarze: czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Bloodshot tom 3. Staroświecki [AvalonPlus]

2019-11-16 07:42:06 - Rodzyn

Pierwsze dwa tomy serii "Bloodshot: Odrodzenie stworzyły zamkniętą historię opowiadającą o powrocie Ray'a do roli Bloodshota. Trzeci tom wrzuca nas trzydzieści lat w przyszłość od tamtych wydarzeń. Świat jest całkiem odmieniony, to postapokalipsa rodem z Mad Maxa. Gdzieś w tym wszystkim na pustkowiu żyje Ray ze znaną nam już Magią. Jedna z wypraw po wodę zaczyna splot wydarzeń, które odmieniają wszystko.

bios

 
 
Red Skull [Johann Schmidt]
Red Skull [Johann Schmidt]

Red Skull, największy wróg Kapitana Ameryki, to były wysoki rangą nazistowski agent Trzeciej ...

czytaj dalej...

twórca

 
 
Grant Morrison

Powyższy wstęp chyba najlepiej oddaje osobowość ekscentrycznego Szkota. Choć ...

czytaj dalej...

saleschart

 
 
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.