aktualności

 
 
Kapitan Marvel już na Blu-ray i DVD

2019-07-16 12:59:20 - Informacja prasowa - źródło: Galapagos

Już za tydzień do sprzedaży trafi film Kapitan Marvel na Blu-Ray i DVD. Poznaliśmy szczegóły wydań.

Komentarze: czytaj dalej...

Zapowiedzi Mucha Comics na lipiec 2019

2019-07-15 17:28:59 - źródło: Mucha Comics FB

Wydawnictwo Mucha Comics zdradziło tytuły dwóch komiksów, jakie trafią do sprzedaży już końcem lipca. Będzie to drugi tom serii Jessica Jones i pierwszy tom Gideon Falls. Przedstawiamy szczegóły wydań i przykładowe strony.

Komentarze: czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Oblivion Song. Pieśń otchłani tom 2 [AvalonPlus]

2019-07-14 21:25:49 - Rodzyn

Niedawno niespodziewanie zakończyła się komiksowa seria The Walking Dead, która na rynku przetrwała szesnaście lat. W ubiegłym roku Kirkman zakończył swojego superbohaterskiego Invicible, w tym roku końca doczekała się także seria Thief of Thieves, a za niedługo ukaże się ostatni numer Outcast. Na rynku pozostaje za to Oblivion Song, którego drugi tom niedawno trafił na polski rynek. O ile tamte tytuły w pierwszych odsłonach mnie przekonały, tak z Pieśnią Otchłani miałem problem. Czy drugi tom jest przyjemniejszy w odbiorze?

Katalog postaci - Z część 1

2019-07-14 10:29:07 - Darth

Literka Z oznacza, iż powoli lecz nieubłaganie zbliżamy się do końca alfabetu. W tym przedostatnim zestawieniu, zapraszamy do zapoznania się chociażby z: demonami, kosmitami, oszalałymi naukowcami, renomowanym krawcem nadludzi, mniej znanym Zaranem, zapomnianą Sorcerer Supreme z czasów istnienia Atlantydy, a także nadnaturalną istotą, opętującą ciała innych i mający bliżej niewyjaśniony uraz do kobiet. Dla każdego coś miłego, chciałoby się rzec.

Komentarze: czytaj dalej...

Recenzja filmu - Spider-Man: Far From Home

2019-07-13 21:13:02 - Redakcja

Pająk już od ponad tygodnia śmiga na pajęczynie w kinach w całej Polsce w swoich nowych filmowych przygodach. Czy europejska podróż Spider-Mana była dobrym pomysłem scenarzystów? Jak wypadł debiutujący na wielkim ekranie Mysterio? A także: jak świat poradził sobie z konsekwencjami wydarzeń z Avengers: Endgame?

Sprawdzamy w spoilerowym omówieniu Spider-Man: Daleko od domu.

Recenzja filmu - Spider-Man: Far From Home

Recenzja komiksu - Invisible Woman #1

2019-07-13 12:37:26 - Redakcja

Choć Sue Richards debiutowała z resztą Fantastycznej Czwórki już w 1961 roku, jeszcze nigdy nie miała własnej solowej serii. Teraz to się zmieniło i do sklepów trafił pierwszy numer miniserii Invisible Woman autorstwa Marka Waida i Mattia De Iulis.

Recenzja komiksu - Bloodshot tom 2 Polowanie [AvalonPlus]

2019-07-12 17:51:16 - Redakcja

Wydawnictwo KBOOM dostarczyło niedawno na polski rynek drugi tom przygód Ray'a Garrisona, który domyka pewne wątki z pierwszej odsłony i daje bohaterowi nowe cele. Czy warto kontynuować lekturę serii i czy jest na co czekać?

Recenzja komiksu - Aero #1

2019-07-12 17:35:26 - Sobb

Aero jest bohaterką z Szanghaju, która potrafi kontrolować powietrze. Prywatnie odnosi sukcesy jako architekt, pracuje na najwyższym piętrze wieżowca i generalnie ma ręce pełne roboty. Nie jest to jednak postać, którą możemy porównywać do Tony’ego Starka. Znacznie bardziej widzimy w niej taki typowy ludzki element. Jako Aero jest znana w swoim mieście i raczej lubiana - ot taki sobie bohater żyjący poza Ameryką. Pomysł jest zdecydowanie ciekawy, zwłaszcza że nie często w komiksach wychodzimy poza Stany Zjednoczone. Teraz Aero trafia do własnej serii, ale czy jest to dobry pomysł?

Komentarz do Amazing Spider-Man #22

2019-07-10 09:52:55 - Redakcja

Historia Hunted dobiegła końca. A przynajmniej jej główny trzon, bo po 22. numerze czeka nas jeszcze epilog. Jak jednak Dengar i Rodzyn oceniają finał historii, na którą czekaliśmy od początku startu runu Spencera? 

Katalog postaci - Y

2019-07-07 10:21:13 - Avalon

OK, zanim przyjdziemy do rzeczy małe ogłoszenie. Jeśliby się zdarzyło, iż w waszej okolicy, ktoś postanowi ponownie wyświetlić Avengers: Koniec gry, próbując was skusić dodatkowymi scenami, nie dajcie się skusić. Bonusowe materiały, tego bez szczelnego skoku na kasę, to wycięte z oryginału sceny, niewykończonego CGI profesora Hulka. Zamiast tego, lepiej pójść na nowego Spider-Mana. A tymczasem my, zbliżamy się powoli do końca alfabetu, a w dzisiejszym wydaniu Y, prezentujemy min. herosa z czasów Drugiej Wojny Światowej, japoński duch zemsty, rywal w miłości Silver Surfera, niedoszły zdobywca świata azteckiego pochodzenia, przeciwnik Godzilli, a także już ostatni członkowie pierwotnej grupy Pride. Skomplementowanie ich zajęło tylko.... o cholerka.... nie ma się czym chwalić.

Komentarze: czytaj dalej...

bios

 
 
Gambit [Remy LeBeau]
Gambit [Remy LeBeau]

O prawdziwych rodzicach Remy'ego LeBeau praktycznie nic nie wiadomo. Jako małe dziecko został ...

czytaj dalej...

twórca

 
 
Joe Madureira

W połowie lat 90-tych dokonała się w branży komiksowej mała rewolucja. Po wielu latach ...

czytaj dalej...

saleschart

 
 
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.