aktualności

 
 
Recenzja komiksu - Przedwieczni

2020-10-20 21:30:35 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Wydawnictwo Egmont wystartowało w Polsce z nowym projektem, który ma zaprezentować fanom komiksy Marvela w zupełnie nowym, powiększonym i ekskluzywnym wydaniu. Pierwszym komiksem, który zdecydowano się wydać w takiej formie, są "Przedwieczni" autorstwa Jacka Kirby'ego, jedna z jego ostatnich prac dla Marvela, która całkiem odmieniła mitologię tego świata. Wybór tej pozycji nie był przypadkowy: w kinach na dniach miał przecież pojawić się film "Eternals", który wprowadza do kinowego uniwersum Marvela postaci, które stworzył w tej pozycji Jack Kirby. Niestety, premierę filmu przesunięto o rok. Komiks jednak wydano. I dobrze, bo to świetna pozycja. 

Recenzja komiksu - Dorwać Ramireza Akt 1 [AvalonPlus]

2020-10-20 18:30:55 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Kilka ostatnich lektur z frankofońskiego rynku, jakich dostarczył nam Egmont w języku polskim, było dość przeciętnych. Dlatego sięgając po pierwszy tom "Dorwać Ramireza" byłem dość sceptycznie nastawiony, mimo interesujących przykładowych plansz. Okazało się jednak, że to najlepsza z pozycji, jakie w ostatnim czasie zaproponował z tego rynku wydawca.

Recenzja komiksu - Dorwać Ramireza Akt 1

Marvel Unlimited: nowości trzy miesiące po premierze

2020-10-20 18:26:14 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: Marvel.com

Marvel Unlimited, serwis subskrypcyjny z cyfrowymi komiksami Marvela, zmienia warunki publikowania swoich nowości. Od teraz będą one dostępne już na trzy miesiące po premierze, a nie sześć.

Komentarze: czytaj dalej...

Pierwsze plany wydawnictwa Egmont na rok 2021

2020-10-19 17:25:07 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: Świat Komiksu FB

Wydawnictwo Egmont w ramach swojego katalogu przedstawiło kilka wstępnych zapowiedzi na 2021 rok, które były efektem przesunięć związanych z pandemią. Teraz, tuż przed 31. MFKiG - Cyber Edition, na którym pojawią się kolejne zapowiedzi na 2021 rok, wydawca uchyla rąbka tajemnicy.

Komentarze: czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Dziki Ląd [AvalonPlus]

2020-10-19 16:59:35 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Lost in Time to nowe wydawnictwo komiksowe na polskim rynku. Ich pierwszą publikacją jest właśnie "Dziki Ląd", co dla debiutantów jest bardzo dobrym wyborem. Na polskim rynku nikt jeszcze nie sięgnął po komiksy amerykańskiego wydawnictwa Vault Comics, a szkoda, bo w ich ofercie kryło się kilka perełek. Lost in Time nadrabia tę zaległość i to w dobrym stylu.

Recenzja komiksu - Dziki Ląd

Zapowiedź New X-Men tom 3 i Old Guard tom 1

2020-10-19 16:59:23 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: Mucha Comics FB

Wydawnictwo Mucha Comics na 28 października zaplanowało premierę trzeciego tomu serii New X-Men oraz pierwszego tomu serii Old Guard. Stara Gwardia, na podstawie którego powstał film na Netflix. Przedstawiamy przykładowe plansze oraz informacje o wydaniu z obu zapowiedzi.

Komentarze: czytaj dalej...

Prawa do Iron Fista znów w Marvel Studios?

2020-10-17 09:11:54 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Najpewniejsze w tej kwestii źródło, jakim jest Variety, podawało, że prawa do postaci z Netflixverse powrócą do Marvel Studios dwa lata od dnia kasacji. Sprawiało to do tej pory tę trudność, że Marvel Studios nie może wykorzystać żadnej z tych postaci w swoich produkcjach nim nie minie odpowiednia data. Pierwszym, który dobił do dwuletniej przerwy, jest Iron Fist.

Komentarze: czytaj dalej...

America Chavez i nowy Falcon obsadzeni?

2020-10-17 09:09:22 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: Deadline, The Hollywood Reporter

Najnowsze informacje z produkcji "Doctor Strange and the Multiverse of Madness" oraz "The Falcon and Winter Soldier" sugerują, że obsadzone zostały role Miss America Chavez i Joaquina "The Falcon" Torresa". 

Komentarze: czytaj dalej...

Recenzja komiksu - DIE tom 1 Fantastyczne rozczarowanie [AvalonPlus]

2020-10-14 22:29:49 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

"DIE" to kolejna nowa seria od wydawnictwa Non Stop Comics, której oryginalna premiera odbyła się niewiele ponad rok temu. Dzieło autorstwa Kierona Gillena i Stephanie Hans to ich próba stworzenia własnego świata RPG i umieszczenia w nim graczy-bohaterów, by zobaczyć, jak przetrwają tę sesję. Czy mistrzowie tej gry tworzą ciekawą rozgrywkę? Przekonajmy się.

Recenzja komiksu - DIE tom 1 Fantastyczne rozczarowanie

Premiera: Star Wars. Thrawn. Zdrada

2020-10-14 22:29:46 - Informacja prasowa

Nakładem wydawnictwa Uroboros o sprzedaży trafił kolejny tom serii o Thrawnie autorstwa Timothy'ego Zahna zatytułowany "Star Wars. Thrawn. Zdrada".

Komentarze: czytaj dalej...

bios

 
 
Havok [Alex Summers]
Havok [Alex Summers]

Alexander Summers był drugim synem majora Christophera Summersa i Katherine Summers. Jego ...

czytaj dalej...

twórca

 
 
Grant Morrison

Powyższy wstęp chyba najlepiej oddaje osobowość ekscentrycznego Szkota. Choć ...

czytaj dalej...

saleschart

 
 
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.